FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Starší přípravka U10 do finále Poháru mládeže

Zvětšit

Pouze na rok dokázala pandemie covidu zastavit nejvýznamnější akci mládežnického fotbalu v České republice. V polovině května třetím finálovým turnajem z celkového počtu šesti pokračuje závěrečná fáze Poháru mládeže FAČR věkových kategoriích U8 - U13, tentokrát v Uničově, kde se představí kategorie U10 (ročník 2012). Na tomto turnaji bude zastoupen i náš klub, naše starší přípravka U10 prošla přes kvalifikační kola až do závěrečného turnaje Poháru mládeže, neoficiálního mistrovství republiky

Nejlepších 24 týmů této kategorie hostí o víkendu 14.-15.5.2022 fotbalový areál v Uničově. Každý tento finálový turnaj má na programu v první hrací den duely ve čtyřech základních skupinách po šesti týmech, kdy hraje každý s každým. První dva postupují do zlaté, další dva do stříbrné a poslední dva týmy do bronzové skupiny. Zápasy těchto skupin se hrají v neděli a rozhoduje se v nich o konečném umístění. Všechna utkání se hrají na 20 minut a na hřišti je na každé straně 5 hráčů plus brankář.

V předchozích letech jsme se mohli na turnaji potkávat s Karlem Pohorským, Petrem Koubou, Tomášem Ujfalušim, Jaroslavem Šilhavým, Jaroslavem Hřebíkem, Lubošem Kozlem, Davidem Lafatou nebo Tomášem Hübschmanem. Mnoho výrazných postav českého fotbalu se na finálových turnajích určitě objeví i letos. Stejně tak se můžou účastníci těšit na Pavla Čapka a Jakuba Koháka, kteří jsou nedílnou součástí celého projektu.

Do Uničova se na finálový turnaj sjede opravdu to nejlepší, co v České republice v kategorii U10 působí. Náš tým, který se na závěrečný turnaj probojoval přes dvě kvalifikační kola, byl nalosován do skupiny D, kde na naše kluky čekají týmy - FK Pardubice, 1.FC Slovácko, SK Sparta Kolín, FK Neratovice a FC Kuřim. Neznámou je pro nás akorát tým Neratovic, ostatní mužstva pravidelně potkáváme na turnajích či pravidelných trianglech.

Generálku naši kluci zvládli na výbornou, o tomto víkendu vyhráli turnaj v Blšanech, kde se představilo celkem 28 týmů z celé České republiky. Pro nás obrovské překvapení, jak kluci turnaj zvládli. Postupně porazili v základní skupině Teplice, Rakovník, Liberec, Děčín, v semifinálové skupině Kolín, Táborsko, Zbrojovku Brno a Viktorku Žižkov a ve finále po brankách Kohouta a Zedníčka opět Liberec výsledkem 2:0. Celkem jsme odehráli 9 kvalitních utkání při skóre 30:5. Navázat budou kluci chtít právě v Uničově, jejich snem je postup mezi nejlepších osm mužstev v republice, a jak je známe, udělají pro co nejlepší výsledek a reprezentaci klubu maximum. Jejich cestu turnajem budeme pravidelně aktualizovat na stránkách Facebooku, kde můžete jejich výsledky průběžně sledovat.

kvalifikace - 1. kolo … čtvrtek 9.9.2021:

nasazeni přímo do 2. kola

kvalifikace - 2. kolo … Hlinsko, čtvrtek 23.9.2021:

FC ZR - TJ Sokol Krouna … 14:0

FC ZR - SK FŠ Třebíč … 16:0

FC ZR - FC Slovan Havlíčkův Brod … 9:0

FC ZR - FC Hlinsko … 4:0

FC ZR - TJ Svitavy … 5:3

kvalifikace - 3. kolo … Ivančice, úterý 12.10.2021:

FC ZR - FC Vysočina Jihlava … 2:2

FC ZR - FC Slovan Havlíčkův Brod … 6:1

FC ZR - Hlinsko … 7:2

FC ZR - FC Ivančice … 6:2

FC ZR - FC Sparta Brno … 2:5

FC ZR - SK Sigma Olomouc … 1:5

FC ZR - FC Zbrojovka Brno … 2:1

finálový turnaj … Uničov, víkend 14.-15.5.2022:

Zvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Břeclav

      Neděle|25.9.2022

      15.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodopravaSSPORT

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR