Starší dorostenci začali přípravu domácí prohrou!

První přípravný zápas absolvovala v sobotu U19. Soupeřem byl lídr krajského přeboru HFK Třebíč.

FC ŽĎAS U19 - HFK Třebíč 3:5 ( 0:4)

Branky : Mikíšek, Bureš, Toman
Sestava : Chmelík ( 30. Cymrykovyč, 60. Sklenář) - P.Matoušek ( 45. Sochor), Gregar, Osmík, Bureš - Hotárek ( 45. J. Matoušek) Prudík ( 75. Hocke), Mikíšek, Toman - Baxant ( 45. Suský), Dočekal ( 45. Srnský)

Zejména v prvním poločase rozdíl mezi soutěžemi nebyl vůbec znát, ba naopak soupeř byl ve všech herních činnostech lepší a i když jsme předvedli tak triviální hrubé chyby bylo v poločase skore 0:4.

V druhém poločase se obraz hry mírně zlepšil. Domácím se podařilo  Mikíškem snížit, ale v zápětí po další hrubce soupeř odskočil opět o čtyři branky. Závěrečný tlak přinesl ještě dvě branky ( Bureš z penalty a Toman), ale také mnoho spálených šancí. Nutno dodat, že pod tlak se soupeř dostal z malého počtu hráčů na střídání (1).

V dalším utkání bude soupeřem U19 ve čtvrtek 17.2. 2022 v 16.30 MFK Chrudim.