FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Sportovní kroužky a spolupráce se školami

Zvětšit

Od 1. září probíhají ve Žďáře na základních školách ve spolupráci s oddílem FC ŽĎAS sportovní kroužky.

Ke dvěma hodinám obecné tělesné výchovy, co absolvují kluci a holky ve škole jsou připraveny dvě hodiny rozšířené tělesné přípravy týdně.  Pod vedením trenérů FC Žďas se na 2.3.4 a 5 základní škole formou sportovního kroužku připravují žáci druhého stupně 6-9 tříd.

Náplní hodin jsou především sportovní hry: házená, basketbal, volejbal, florbal, nohejbal,doplněné o přidané činnosti např. kotouly, obraty. Dále gymnastika: akrobacie, přeskok,trampolína + pomocné nářadí a náčiní (kruhy, kůň, koza, žebřiny, lavičky, švihadla, plné míče apod. Koordinace – překážkové dráhy, rovnovážné a balanční, rytmická cvičení, atletická běžecká cvičení, starty z různých poloh, překážkové a obratnostní dráhy, štafety, slalomy se změnou směru, krátké sprinty, stupňované rovinky. Síla a úpolové a core cvičení, medicinbaly, činky.

Hlavním cílem je nabídnout dětem větší možnost pohybu, větší všestrannou připravenost dětí pro sport ( fotbal ).V měsíci červnu pak hodláme zorganizovat turnaj 1. a 2. tříd všech žďárských a přilehlých škol z okolí.. Naší snahou je pak v budoucnu otevření sportovních tříd na jedné z uvedených základních škol.

Závěrem by jsme chtěli poděkovat za vstřícnost a ochotu spolupráce Základních škol a poskytnutí tělocvičen a sociálního zázemí na všech městských sportovištích.

Za FC Žďas: Procházka Petr

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Břeclav

      Neděle|25.9.2022

      15.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodopravaSSPORT

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR