První jarní výhra přišla v okresním derby!

V neděli 1. května jsme ve 20. kole moravskoslezské divize D zdolali okresního rivala z Bystřice n.P. a poprvé na jaře vyhráli.

ŽĎÁR N.S - BYSTŘICE N.P.  3:0(1:0)

Rozhodčí: Vařacha  ŽK: 2:3 ČK: 0:1(55.Svoboda) Diváci: 219  Poločas: 1:0. Branka:  5. Švoma, 77. Vitásek, 84. Otava
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha – Peňáz, Vitásek, Mach, Fiala(90.Novotný) - Henzl,Sodomka(90.Srnský), Šerý(87.Požár), O.Starý(14.Otava), Švoma - Kunstmüller(87.Dvořák)

Utkání předcházelo poděkování a ukončení s aktivní kariérou Jakuba Šindelky. Domácí hráči vstoupili aktivně do zápasu a hned z první akce se v 5. minutě trefil střelou z vápna Švoma - 1:0. Zbytek poločasu byli aktivnější domácí, ale do stoprocentních šancí se nedostávali. Za zaznamenání stojí jen střela Šerého na přední tyč a jeho pokus o přelobování, se kterým si Veselý poradil.První poločas tak skončil jednobrankovou domácí výhrou.

Druhý poločas začal smolně pro hosty, když v 55. minutě musel po červené kartě předčasně pod sprchy Svoboda. Hosté se přesto snažili o vyrovnání, ale střelu Blahy v 62. minutě z dvaceti metrů vytěsnil Jícha na roh. Poté si již vytvářeli šance jen domácí. V 65. minutě trefil nohy brankáře v dobré pozici hráč zápasu Šerý. V 68. minutě orazítkoval břevno Kunstmüller. V 77. minutě se domácí mohli konečně radovat, když centr z levé strany uklidil hlavou do branky z malého vápna Vitásek.- 2:0. Gólovou pojistku pak připojil v 84. minutě křižnou přízemní střelou z dvaceti metrů Otava - 3:0.Domácí si tak připsali důležité tři body do divizní tabulky.