FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

MICHAL KADLEC HODNOTÍ ÚSPĚŠNOU SEZÓNU STARŠÍHO DOROSTU

Přinášíme vám hodnocení a statistiky staršího dorostu U19 hrajíci Moravskoslezskou divizi. O hodnocení jsme požádali v krátkém rozhovoru hlavního trenéra Michala Kadlece.

Kategorie: Starší dorost

Trenéři: Michal Kadlec a Lubomír Pátek

Statistiky (jarní část)

V porovnání s podzimní částí jsme získali o jeden bod víc, a to 24 bodů, při skóre 31:32. Jarní část v průběžném hodnocení jsme zahájili třemi výhrami po sobě, následovali dvě utkání, které nám nevyšly, následně jsme měli střídavou bilanci vyhraných a prohraných utkání za sebou, kdy se nám vedlo lépe převážně na venkovních trávnících. Mohli jsme v bodovém součtu určitě získat víc, ale v některých utkáních jsme pykali za herní nevyrovnanost a individuální chyby.

Z pohledu hráčského kádru jsme pracovali spíše s užším počtem hráčů. K oslabení došlo odchodem Prudíka do Jihlavy a také delšími zdravotními výpadky Chmelíka, Matouška J. či Buly.  Až v průběhu jara se po zranění následně zapojil P. Matoušek. Naopak do mužstva nastálo naskočili hráči z kádru U17 Hendrich, Polívka a Vaverka, kteří se stali jejími pevnými součástmi. Ve více utkáních s námi nastoupili do zápasů i další hráči kádru mladšího dorostu.

Nejvydařenější zápas (jarní část)

Herně i výsledkově se nám dařilo s H. Brodem, Hodonínem, Spartou Brno. Šest branek jsme vstřelili Humpolci, slušně jsme odehráli i poslední utkání v Židenicích.

Nejhorší zápas (jarní část) 

Nevyšly nám utkání doma s Blanskem, Chotěboří či v Třebíči. Herně lepší byla také Kroměříž a Líšeň. Zbytečně jsme ztratili body ve Vyškově a ve Svratce Brno, kde jsme měli ve větším průběhu zápasů i výraznou herní převahu.

Nejlepší hráči popřípadě jestli chcete zmínit nejlepší střelce (jarní část)

Podávali jsme především týmové výkony a každý z hráčů měl svoji důležitou roli v týmu. U vstřelených branek platí, že nás trápila nízká efektivita v zakončení a branek mohlo být mnohem víc.

Gólově v 15 jarních utkáních tým znovu táhl Srnský 9 branek, 5 branek připojil Suský, 3 Polívka a Dočekal.

CELKOVÉ HODNOCENÍ SEZÓNY:

Obsadili jsme pěkné páté místo a myslím, že ho můžeme považovat za slušný výsledek, hodnotit ho pozitivně. Je tady ale mnoho prostoru pro zlepšování, protože ne vše bylo ideální.

V celkové tabulce jsme obsadili 5. místo se ziskem 47 bodů se skórem 65:66 a bilancí 15 výher, dvou remíz a 13 proher.

Z počátku sezóny jsme sice působili nevyrovnaně, hledali jsme ideální sestavu, kluci si zvykali na herní prvky, které jsme po nich vyžadovali. Postupně jsme se ale začali zlepšovat, působili jsme sebevědoměji a našli herní tvář. Nejlepší období jsme měli v průběhu konce podzimu a začátku jara, kdy jsme dokázali držet osmizápasovou šňůru vítězných utkání. Celkově se nám méně dařilo v domácím prostředí, kdy musíme více tvořit a prokazovat větší fotbalovou kvalitu. Naopak více bodů jsme získali na hostujících hřištích, kdy jsme působili kompaktněji v defenzivě s vítěznou tečkou. Za zmínku také stojí, že v průběhu jara jsme odehráli utkání, kdy jsme určovali tempo hry, a naše herní sebevědomí bylo vysoké.

Kluci postupně vytvořili dobrou partu, která se dokázala semknout a fungovat v delším časovém období. Důležitý byl v průběhu sezóny také impuls hráčů mladšího dorostu, který nám kladně pomohl. Jsme tedy rádi, že můžeme kluky za celkové působení pochválit a poděkovat jim za celou sezónu!

Víme, že dál musíme zlepšovat celkovou kondiční a silovou připravenost, pracovat na individuálních herních dovednostech, týmové součinnosti a taktické připravenosti. Celkově jsme inkasovali více branek než bychom chtěli, musíme tedy více pracovat i na obranné činnosti celého mužstva. Tohle vše však není otázka pouze dorosteneckých kategorií, věnovat se tomu musíme v rámci celého klubu. V kategorii staršího dorostu už chceme komplexního hráče bez individuálních nedostatků.

Přehled počtu odehraných minut za sezónu (max. 2700 min.):

2430 – Mach, 2332 – Cymrykovyč, Mikíšek, 2324 – Hotárek, 2293 – Pelikán, 2107 – Dočekal, 2044 – Lysák, 1933 – Suský, 1855 – Srnský, 1439 – P. Matoušek, 1350 – Prudík, 1014 – Polívka, 995 – Hendrich, 926 – Hlaváč, 740 – J. Matoušek, 525 – Podsedník, 485 – Vaverka, 280 – Chmelík, 235 – Bula, dále nastoupili Brusenbauch, Červinka, Gabaš, Klimeš, Křesťan, Mihok, Semeniuk, Síč, Sochor, Šikula.

Střelci týmu:

20 – Srnský (celkově druhé místo v soutěži!!), 12 – Suský, 7 – Mikíšek, 6 – Polívka, 4 – Dočekal, 3 – Lysák, 2 - Hotárek, Mach, Pelikán, Prudík, 1 – Hlaváč, J. Matoušek, P. Matoušek, Podsedník.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezónu. Kolik máte v plánu zápasů, na co se chcete zaměřit?

V přípravě se zaměříme v úvodu na rozvoj kondičních a silových schopností, prokládané herními tréninky a přípravnými utkáními. S blížícím se začátkem soutěže se budeme více věnovat herním prvkům, souhře a taktice.

Do přípravy A mužů přechází z kategorie dorostu A. Mach, J. Dočekal, D. Srnský, pozváni do přípravy jsou dál L. Mikíšek a O. Hotárek. Do přípravy B mužů přechází z kategorie dorostu P. a J. Matoušek, M. Chmelík a D. Bula. Z hostování do přípravy st. dorostu se vrací M. Mach a přechází další hráči ročníku 2006 Hladík, Mihok, Šerejch a Vokoun, určitě po dohodě budeme chtít do přípravy zařadit i některé hráče mladších ročníků.

Úkolem do nové sezóny bude zapracovat nově příchozí hráče mladšího dorostu, vytvořit nový tým a navázat na právě proběhlý ročník. Dál postupně připravovat hráče pro přechod z kategorie dorostu do kategorie mužů.

Přípravu zahájíme 17. července 2023. V plánu máme přípravné utkání s Rozsochy (muži), Boskovicemi, Bedřichovem, chtěli bychom sehrát také tréninkové utkání s našimi B muži.

První mistrovské utkání nové sezóny sehrajeme doma s Líšní B - 19. 8. 2023.
 

Co by jste chtěl říci závěrem?

Chci poděkovat za kvalitní spolupráci v celé sezóně u st. dorostu svému kolegovi L. Pátkovi, dále trenérům ml. dorostu Litochlebovi a Balcarovi, také trenérům Pohankovi a Kubišovi za spolupráci v rámci úseku ml. dorostu, resp. A i B mužů.

Velmi důležitá pro kluky je také vaše podpora – podpora rodičů.

Zvláštní poděkování patří lidem ve vedení oddílu za vytváření podmínek pro kvalitní tréninkovou činnost a zabezpečování chodu celého klubu FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU!

Přeji všem mnoho sportovních úspěchů v nové sezóně a těšíme se na další spolupráci!

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR