FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny starší žáci U14

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Dnes představíme tým U14 starších žáků, hrajíci Moravskoslezskou divizi. O hodnocení jsme požádali Radima Chmelíčka.

U14 – starší žáci

Trenér: Chmelíček Radim asistent: Staněk Petr

Tabulka MSDŽ  skupina D:  2. místo - 13 10 0 3  30 bodů  66:30

Hodnocení podzimní sezóny:

Podzim můžeme hodnotit velice pozitivně. Kluci fungovali od začátku letní přípravy výborně. Jako zásadní věc byla jejich docházka během prázdnin, kdy to bývá vždy hodně složitý, my jsme ale dokázali trénovat v odpovídajícím počtu, což pak pokračovalo po celou dobu podzimu. Kluci měli výborný přístup k tréninkům a dokázali to pak přenášet a zúročit i v utkáních. V soutěži jsme se chtěli prezentovat hlavně aktivně, s vysokým napadáním, hrát kombinačně a snažit se být silní na míči. Byly věci, které se nám dařily a jsou věci, na kterých musíme pořád ještě hodně pracovat. Celkově ale tento tým ročníku 2009 má velice zajímavý potenciál a uvidíme, kam se herně posune v jarní části sezóny. Jediným problémem může být úzký kádr 14+1, bylo by potřeba ho ještě doplnit.

Nejvydařenější zápas podzimu:

Bylo to 2.kolo domácí utkání s Líšní, kdy nás čekal favorit soutěže a aktuální první tým tabulky po podzimu. My jsme si v týdnu před utkáním museli vysvětlovat u videa spoustu nepovedených věcí z prvního utkání se Znojmem, což ale padlo na úrodnou půdu. Kluci si určité věci vzali k srdci, do utkání šli s obrovským nasazením a vůlí po vítězství. Dá se říct, že v tom utkání nám sedlo absolutně všechno a kluci byli odměněni vítězstvím 5:2.

Nejhorší zápas podzimu:

Většinu utkání na podzim jsme odehráli stabilně, takže nelze mluvit o nejhorším utkání, ale spíše o nejužitečnějším a to byla domácí prohra se Znojmem 4:6 hned v prvním kole. Po výborný přípravě jsme dostali hned na začátek facku, sedli si na zem a vrátilo nás to zpět k určité pokoře.

Nejlepší hráči:

To že jsme byli na podzim konkurenceschopný, je hlavně díky kvalitativně vyrovnanému kádru tvořeným kluky, kteří už prošli nějakým sítem a hlavně ten fotbal mají rádi a chtějí ho dělat. Takže musíme říct, že všichni mají své místo v týmu a jsou pro něj přínosem. Aktuálně vnímáme velký zájem o naše kluky, což je jejich vizitka úspěšného podzimu. Samozřejmě za zmínku stojí střelecká potence Fandy Tomana, který na podzim vstřelil 32 gólů.

Přehled počtu odehraných zápasů hráčů za podzim:

13 – Navrátil, Odvárka, Irovský, Havlík, Bobula, Toman, Jašek, Šiljeg, Svoboda

12 – Staněk, Prokůpek, Teplý

10 – Kotovic, Krajíc, Chroustovský

  5 - Pacal

Jaký bude program přípravy na jarní sezónu?

Zimní přípravu zahájíme 9.1.2023 a máme v plánu odehrát 6 utkání. Člověk měl nyní možnost sledovat MS v Kataru, takže viděl jakým směrem se fotbal ubírá a každý měl možnost si z toho spoustu věcí převzít. Mně osobně si líbil styl USA, mladý tým, který hrál v obrovské agresivitě, vysoký napadání a po ztrátě míče ihned snaha zisku míče zpět, takže na to se budeme chtít zaměřit.

Poděkování

S rodiči jsme si vše vyhodnotili na společném posezení, ale ještě jednou bychom jim chtěli poděkovat za podporu, protože bez toho by mládežnický fotbal nešlo dělat.

Zároveň všem přejeme pohodové vánoční svátky a úspěšný rok 2023.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Humpolec

      Pátek|26.5.2023

      18.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR