FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny starší přípravka U11

Přinášíme vám hodnocení jednotlivých mládežnických mužstev. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Dnes představíme tým starší přípravky U11. O hodnocení jsme požádali Vojtěcha Zedníčka.

Trenéři: Vojtěch Zedníček, Martina Pečínková

Hodnocení podzimní sezóny

S podzimní částí jsme víceméně spokojený. Tým se během léta rozšířil na 23 kluků, všichni do jednoho měli výborný přístup k tréninkům a měli pravidelné zápasové vytížení, ať už v rámci soutěží či ve formě dalších turnajů / zápasů.

Sezónu jsme zahájili v polovině srpna, trénovali jsme pravidelně třikrát týdně, během prázdnin jsme absolvovali pětidenní soustředění v domácích podmínkách v areálu na Bouchalkách. Celkem jsme odtrénovali 56 tréninkových jednotek, navíc jsme využili kolo, bazén či plážové hřiště. V tréninku jsme se hlavně zaměřovali na fotbalové dovednosti, odvahu při hře 1:1, přepínání z obranné a útočné fáze, odskakování od hráčů či lepší výběr místa.

Celou podzimní část jsme se snažili, aby všichni kluci měli pravidelné zápasové vytížení. Měli jsme přihlášeny tři soutěže, kromě dvou soutěží starší přípravky - Krajský přebor Vysočina (5+1) / Okresní přebor Žďár nad Sázavou (5+1), i jednu soutěž mladších žáků - Okresní přebor Žďár nad Sázavou (8+1). Tuto soutěž u dorazového ročníku starší přípravky zkoušíme prvním rokem, kluky chceme postupně adaptovat na “dospělejší“ fotbal, než je ten přípravkový, tento posun hodnotíme zatím celkem pozitivně. Během podzimu jsme absolvovali i několik dalších turnajů, přátelských zápasů, od konce soutěží do poloviny prosince jsme se pak účastnili několika trianglů formou Miniligy (7+1), kde jsme poměřili síly i s ligovými týmy. V zápasech se nedíváme na výsledky, prioritou je věci z tréninku převádět do zápasu. V zápasech nutíme kluky, aby byli aktivní, aby se snažili neodkopávat míče na náhodu, ale vždy míče vyvážet či rozehrávat adresně na spoluhráče, vyžadujeme napadat rozehrávku soupeře po celém hřišti, hrát kombinačně a snažit se být silní na míči. Jsou věci, které se nám daří více, některé naopak méně, na těch musíme nadále pracovat. Co naši hru ale trápí nejvíce a provázelo nás to celý podzim, tak to byla velmi špatná produktivita. Pozitivní je, že si vytváříme velké množství šancí, už méně pozitivní je jejich řešení a proměňování.

Jsme velice rádi, že kluci do každého zápasu, do jakékoliv hry či soutěže jdou s tím, že chtějí vyhrávat, musíme je pochválit za jejich přístup jak k zápasům, tak k tréninkům a je vidět, že dobře vnímají, co a jak trénujeme a jsou schopni to přenést do zápasu. Myslíme si, že každý z nich udělal za toho půl roku viditelný progres a sami kluci pociťují, že poctivá práce se jim vyplácí. V týmu je plno zajímavých individualit, každý hráč je zajímavý v něčem jiném, ale všichni fungují výborně jako jeden tým a táhnou spolu za jeden provaz.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR