FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny starší dorost U19

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Dnes představíme tým U19 staršího dorostu, hrajíci Moravskoslezskou divizi. O hodnocení jsme požádali Michala Kadlece.

U19 – starší dorost

Trenér Kadlec Michal - asistent Pátek Lubomír

Tabulka MSDD - skupina D:  7. místo - 15 7 2 6   23 body  34:34

Hodnocení podzimní části:

Z pohledu statistik jsme v průběžné tabulce skončili na sedmém místě se ziskem 23 bodů a vyrovnaným skóre 34:34. Podzimní část bych rozdělil výsledkově na tři úseky. V prvním se nám dařilo střídavě úspěšně, ve druhém se nám nedařilo vůbec a ve třetím se nám naopak dařilo velmi. Z tohoto pohledu bychom mohli hodnotit i herní projev mužstva, kdy po vyrovnaných výkonech se střídáním lepších i horších pasáží hry, přišel herní útlum s větším množstvím obdržených branek, následovaný povedenými utkáními v závěru s kvalitními individuálními výkony podpořený týmovým vítězstvím. Nemůžeme tedy být příliš spokojení, ale ani nespokojení. Zvlášť v závěru jsme se přesvědčili, že dokážeme podávat vyrovnané výkony s bodovým ziskem a prodat tréninkové úsilí. Pozitivní impuls pro mužstvo přineslo také zařazení hráčů mladšího dorostu, kteří dokázali přinést oživení a byli platnými členy kádru v závěru.

V celém průběhu podzimu jsme hledali ideální sestavu, v tréninku se zaměřovali na zlepšení kondiční a silové připravenosti, budovali herní stránku jak v ofenzivní tak i v defenzivní fázi, více jsme museli pracovat s hráči na taktickém zlepšení a také jsme hovořili v jednotlivých utkáních o cíli, což je v této kategorii kromě dobrého týmového výkonu i výsledek. Mohu říct, že v závěru jsme ustálili sestavu, našli posty, kde kluci podávali stabilní výkony a šli individuálně nahoru. Zlepšili jsme také týmovou součinnost, byli jsme kompaktní a celkově dostávali méně branek.

Někteří hráči udělali velký posun vpřed a odměnou pro ně je pozvánka do zimní přípravy s muži, kde mohou ukázat, jestli budou schopní se v dospělé kategorii aklimatizovat a případně i zůstat.

Nejvydařenější zápas podzimu:

Herně i výsledkově se nám dařilo v Hodoníně, Líšni, šest branek jsme vstřelili v Humpolci a pěkný obrat také s šesti brankami za poločas jsme předvedli s Židenicemi v posledním utkání.

Nejhorší zápas podzimu:

Nevyšli nám utkání doma se Znojmem, Břeclaví a v Chotěboři jsme podali nejslabší výkon. V těchto utkáních nás limitovala neúčast některých stabilních hráčů kvůli školním akcím. Mrzí nás první utkání v Havlíčkově Brodě, kde jsme podali nadějný výkon a po několika neproměněných šancích prohráli po sporně nařízeném pokutovém kopu.

Nejlepší hráči:

Podávali jsme především týmové výkony, ve kterých se někomu dařilo více a někomu méně. V závěru podzimu rostlo týmu herní sebevědomí a ukázaly to i vstřelené branky. Gólově v 15 utkáních tým táhl Srnský 11 branek, 7 branek připojil Suský, 5 Mikíšek, v závěru se velmi dobře zapojil Polívka, který vstřelil 3 branky a obstál také herně, 2 branky vstřelil Pelikán a Prudík, 1 přidali Podsedník, Lysák, Dočekal a Hotárek.

Přehled počtu odehraných zápasů hráčů za podzim:

V podzimní části nastoupilo střídavě celkem 25 hráčů.

Počet utkání (odehraných minut): 15 - Prudík (1350), Mikíšek (1284), Lysák (1149), 14 – Mach (1260), Srnský (1138), 13 – Pelikán (1033), 12 – Cymrykovyč (1072), Hotárek (1072), Dočekal (937), 11 – Suský (681), J. Matoušek (465), Podsedník (188), 10 – P. Matoušek (752), 8 – Sochor (234), Gabaš (108), 7 – Hlaváč (296), 6 – Polívka (465), Semeniuk (374), Křesťan (153), 5 - Chmelík (280), 4 – Bula (230), 3 - Hendrich (144), Vaverka (60), 1 –Klimeš (90), Šikula (29).

Kdy zahájíte přípravu na jarní sezónu. Kolik máte v plánu zápasů, na co se chcete zaměřit?

V přípravě se zaměříme v úvodu na rozvoj kondičních a silových schopností, prokládané herními tréninky na umělé trávě a přípravnými utkáními. S blížícím se začátkem soutěže se budeme více věnovat herním prvkům, souhře a taktice. Do zimní přípravy s muži jsou pozváni Mach, Hotárek, Dočekal, Srnský a Prudík, z mladšího dorostu nás doplní Polívka, Vaverka a Hendrich.

Úkolem do jarní části bude navázat herně na úspěšnou sérii vítězných utkání v závěru podzimu, vyhnout se případnému hernímu útlumu, dále pracovat na taktickém rozvoji a postupně připravovat hráče pro přechod z kategorie dorostu do kategorie mužů.

Přípravu zahájíme 12. ledna 2023. V plánu máme 6 přípravných utkání (v pořadí 28.1. Kuřim, 5.2. Rosice, 12.2. Boskovice, 19.2. Rozsochy – muži, 25.2. Bedřichov a 4.3. Jihlava B, v úvodu přípravy chceme sehrát také tréninkové utkání s našimi B muži.

První mistrovské utkání jara hrajeme 12. 3. 2023 na hřišti Znojma.

Závěrem bych chtěl poděkovat trenérům a kolegům. V U19 svému asistentovi L. Pátkovi a v U17 T. Litochlebovi a S. Balcarovi za spolupráci v podzimní části u kategorií dorostu. Dobře fungovala také spolupráce s A i B muži.

Poděkování patří také lidem ve vedení oddílu za vytváření podmínek pro kvalitní tréninkovou činnost a zabezpečování chodu celého klubu FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU!

Přeji všem pěkné a klidné prožití vánočních svátků a v roce 2023 mnoho sportovních úspěchů!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR