FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny muži B

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mužstev. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů. Dalším týmem, který představíme je tým mužů B, hrající I.A třídu. O hodnocení jsme požádali Pavla Kubiše.

Muži B

Trenér Kubiš Pavel – asistent Martaus František

Muži B – 1.A třída skupina B : 2 . místo 14 zápasů 9 - 2 - 3 28:20 29 bodů

Podzimní část sezóny nelze jako celek s ohledem na závěrečné umístění v tabulce hodnotit jinak než pozitivně. Vstup do sezóny byl poznamenán personální nedostatečností, která byla důsledkem velké „marodky“, která započala již v předchozí sezóně a rozšiřovala se o poranění a úrazy, které hráči utrpěli v letní přestávce. Připočteme-li k tomu i posuny mezi A-mužstvem a B-mužstvem, vstupovalo béčko do přípravy chudší o 6 hráčů, což poznamenalo i kvalitu letní přípravy. S ohledem na malý počet hráčů tak byl kádr pro počátek soutěže v podstatě stanoven. Úvodní zápas v Nedvědici ( 1:1 ) se herně příliš nepovedl, navíc se zde dlouhodobě zranil i Srnský, čímž se potíže s nepočetným kádrem ještě zvětšily. Mužstvo se ale s tímto problémem dokázalo vyrovnat a ve čtyřech následujících zápasech dokázalo zvítězit. Heroický výkon předvedlo v Bedřichově ( 1:2 ), kam jsme odejeli pouze v jedenácti hráčích, ale i přes nemožnost jakéhokoliv střídání jsme odvedli kvalitní výkon a vyhráli. „Šťáva“ ale došla v Budišově, kam již tak zdecimované mužstvo odejelo ještě bez dalších hráčů, kteří museli doplnit A-tým, který měl absence z důvodu vyloučení v předchozím zápase. Prohra 5:1 byla logickým důsledkem. Prostřední část soutěže se odehrávala spíše v duchu trápení a domácích proher s Šebkovicemi ( 1:2 ) a Herálcem ( 0:4 ), přičemž tyto dva zápasy lze považovat za nejslabší výkony podzimu. Závěr sezóny lze hodnotit velice kladně, kdy k úspěšnému finiši se tým nastartoval nejdříve šťastnou výhrou v Želetavě ( 2:3) a poté domácí remízou se suverénem soutěže FŠ Třebíč ( 2:2 ). Poslední tři zápasy podzimu skončily shodně vítězstvím 3:0, přičemž zejména vítězství na hřišti jednoho z favoritů soutěže - Jemnicka - bylo podpořeno velmi kvalitním a bojovným výkonem celého mužstva a lze jej považovat za nejlepší podzimní zápas.

Mužstvo v průběhu celého podzimu až na dva zápasy zdobila pevná obrana, která je druhá nejlepší v soutěži. Ta pomohla zejména v úvodních kolech, kdy jsme měli problém se střílením gólů a zápasy vyhrávali hubenými jednogólovými rozdíly. V závěru podzimu se sice střelecká produktivita zlepšila, ale i tak patří mužstvo v otázce nastřílených branek do slabší poloviny tabulky. Mužstvo se opíralo zejména o venkovní výsledky, kdy v sedmi zápasech na hřištích soupeřů dokázalo pětkrát zvítězit, jednou remízovat a jen jednou odešlo poraženo. V této bilanci je nejúspěšnější v soutěži. Bohužel ztráty v domácích zápasech zapříčinily, že se na lídra tabulky FŠ Třebíč dívá s 5-tibodovou ztrátou. Současně je nutno uznat, že vedoucí tým je na prvním místě naprosto zaslouženě a disponuje suverénně nejkvalitnější kádrem.

Do jarní části soutěže bude úkolem stabilizovat kádr a výkony a pokusit se udržet tabulkové umístění. Současně bude dáván prostor odchovancům klubu, aby získávali zkušenosti v dospělé soutěži.

Na závěr je nutno vyslovit velké poděkování vedení klubu za vytvořené podmínky a vedení A-mužstva mužů a U-19, bez jejichž spolupráce bychom nebyli schopni k některým zápasům vůbec nastoupit.

Jarní příprava bude zahájena 20.1.2023. V jejím rámci budou sehrána 4 přípravná utkání :

26.2. Rozsochatec – UT ZR

4.3. Okříšky - UT ZR

12.3. Vrchovina B – UT ZR

19.3. Dukovany – místo bude upřesněno

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR