FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny muži B

Zvětšit

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mužstev. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů. Dalším týmem, který představíme je tým mužů B, hrající I.A třídu. O hodnocení jsme požádali Pavla Kubiše.

Muži B

Trenér Kubiš Pavel – asistent Martaus František

Podzim 2021/22 1.A třída. sk. B

8. místo 14 zápasů 19 bodů bilance 5-4-5 skóre 24:24

Hodnocení podzimní sezóny:

Podzimní část sezóny 2021/22 lze hodnotit z několika hledisek. Tím nejpozitivnějším je ustálení kádru, kdy po mnoha letech byla rezerva mužů konečně dostatečně hráčsky zajištěná. Odrazilo se to i na tréninkové účasti a s tím úzce spojenou kvalitou tréninkového procesu. Ani před jedním mistrovským zápasem se neřešil problém spojený s malým či nedostatečným počtem hráčů, což je oproti minulým letům jev zcela nevídaný. Dalším hlediskem je pak samotná soutěž. Její průběh je možno rozdělit na dvě části, a to domácí a venkovní zápasy. V domácím prostředí to byla stručně řečeno „velká bída“, kdy ze sedmi zápasů jsme dokázali zvítězit pouze dvakrát ( 3:1 s Budišovem a 5:0 s Rad. Svratkou ) a jednou remizovat ( 0:0 Kouty ). Ve čtyřech zbývajících zápasech jsme prohráli, kdy výsledky bohužel odpovídaly špatnému hernímu projevu v těchto zápasech. Oproti tomu zápasy venku vypadaly mnohem solidněji. V sedmi zápasech jsme utržili pouze jednu porážku v úvodním zápase s Jemnickem, ve zbývajících jsme třikrát remizovali a třikrát vyhráli. Nutno podotknout, že ve všech remízových zápasech jsme byli herně jasně lepší a pouze střelecká nemohoucnost nás připravila o vítězství. S horší koncovkou jsme se ostatně potýkali v průběhu celého podzimu s výjimkou několika zápasů, ve kterých jsme dokázali být střelecky dostatečně produktivní. Zpočátku soutěže jsme měli velké problémy i s obrannou činností a dost často jsme inkasovali. V tomto ale došlo k postupnému zlepšení a ke konci podzimní části už byla obrana to, na čem se dalo stavět. Jestliže po šesti kolech jsme byli v tabulce poslední s nejhorší obranou ( 18 obdržených gólů/6 zápasů ), na konci podzimní části se pohybujeme ve středu tabulky s vyrovnaným skórem a šestou nejlepší obranou v soutěži ( 24 obdržených gólů/14 zápasů ).

V jarní části sezóny doufáme, že se udrží herní a výsledkový progres z druhé části podzimu. V mužstvu budou určitě stejně jako na podzim dostávat maximální možný dostatek prostoru oddíloví odchovanci, tak aby mužstvo sloužilo jako skutečná rezerva A-týmu mužů.

Nejvydařenější zápas :

Vítězství v Měříně 4:2. Zápas na hřišti zkušeného a na tuto soutěž velice kvalitního mužstva. Prohrávali jsme po 20-ti minutách 0:2, ale zodpovědným, bojovným a hlavně herně kvalitním výkonem jsme dokázali výsledek otočit a naprosto zaslouženě zvítězit.

Nejhorší zápas :

Domácí prohry 0:3 se Želetavou a 1:4 s Rapoticemi. Špatné výkony po všech stránkách, není co dodávat, výsledky odpovídají.

Nejlepší střelec :

Vilém Frieb – 5 gólů. Odchovanec, který se po vleklém a dlouhodobém zranění znovu zapojil v průběhu podzimní části sezóny a jeho přínos pro mužstvo byl okamžitý a zcela zřetelný.

Závěrem je nutno vyzvednout velice kvalitní spolupráci s A-týmem mužů i dorostem U-19, za což patří všem trenérům, kteří se u těchto týmů v průběhu podzimu vystřídali, velké poděkování.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Břeclav

      Neděle|25.9.2022

      15.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodopravaSSPORT

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR