FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny muži B

Zvětšit

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mužstev. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů. Dalším týmem, který představíme je tým mužů B, hrající I.A třídu. O zhodnocení jsme požádali Pavla Kubiše.

Hodnocení  podzimní části :

Rezerva mužů vstupovala do sezóny s novou trenérskou dvojicí Kubiš, Martaus. Cílem bylo začlenit do dospělého fotbalu vycházející dorostenecký ročník 2001 a stabilizovat mužstvo, které v předchozích sezónách poměrně obvykle bojovalo s mizernou tréninkovou účastí a s celkovým nedostatkem hráčů. Představou trenérů bylo umístění v horní polovině tabulky a pravidelná příprava spočívající v tréninku probíhajícím dvakrát až třikrát týdně v dostatečném počtu hráčů. Počátek přípravy naznačoval, že by vše mohlo probíhat dle plánu, ale s postupem podzimní sezóny se tréninková účast velice zhoršila. Na rozdíl od předchozích let byla ale obstojná alespoň na pátečních předzápasových trénincích. Jednoznačně pozitivně lze kromě spolupráce mezi oběma dospělými týmy hodnotit taktéž zapojení hráčů U-19.

V mistrovských utkání se střídali zápasy povedené i s těmi slabšími. Paradoxně jsme více ztráceli v domácím prostředí. Největším handicapem byla nezkušenost řady hráčů, loňští dorostenci se leckdy nedokázali vyrovnat s důrazem v dospělé soutěži. Bohužel průběh podzimu byl ovlivněn i značnou marodkou, a to jak v kádru B-týmu, tak i áčka, ze kterého z počátku sezóny přicházeli na zápasy hráči širšího kádru. Nebýt dorostenců, k některým zápasům bychom nemohli ani nastoupit.

Celkem jsme odehráli 9 mistrovských zápasů s bilancí 4-2-3, skóre 16:17 ( 8. místo v neúplné tabulce – jeden odložený zápas )

Nejvydařenější zápas podzimu :

Výhra v Želetavě 3:1 – naprosto zasloužená výhra na hřišti favorita soutěže, opřená o výborný výkon celého mužstva.

Výhra doma nad Herálcem 2:0 v improvizované sestavě. V základu nastoupili 4 dorostenci, více jak poločas jsme hráli v oslabení, ale přesto jsme i v početní nevýhodě dokázali vstřelit obě branky.

 

Nejhorší zápas podzimu :

ZR „B“ : Dukovany 2:5

Nejlepší hráči:

Nebudu hodnotit.

Přehled střelců branek za podzim:

Viliš, Štíbal, Vokoun – 3 góly

Pokud se od Nového roku znovu rozběhne tréninkový proces, jaký je Váš program přípravy?

Ze strany vedení mužstva bude opět maximální snaha, aby se tréninkový proces rozběhl ve stejném rozsahu jako na podzim a s ohledem na neplánovaný podzimní výpadek by měl začít hned na začátku ledna. Pokud to půjde, začneme trénovat ještě v letošním roce. Kvalita a četnost tréninkového procesu bude jednoznačně ovlivňována účastí a přístupem hráčů.

Děkuji za rozhovor

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 

 Nová sezóna

      Neděle |1.8.2021

      17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšitZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL