FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny muži A

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mužstev. Dnes představíme tým mužů A, hrajíci Moravskoslezskou divizi. O hodnocení jsme požádali hlavního trenéra Václava Pohanku.

Muži A

Trenér Pohanka Václav - asistent Starý Marek, Nepejchal Michal

Tabulka MSDD - skupina D:  3. místo - 13 8 3 2   27 bodů  22:11

Hodnocení podzimní sezóny:

Uplynulý podzim lze hodnotit po výsledkové stránce rozhodně pozitivně. Jsme spokojeni se ziskem 27 bodů ale zároveň vnímáme, že jsme si pro nadcházející jaro nastavili laťku poměrně vysoko. Tým se podařilo vhodně doplnit o hráče, kteří ve Žďáře již působili a nepotřebovali tak čas pro aklimatizaci. Kádr se na začátku přípravy zdál široký ale bohužel se nám nevyhnuli odchody či zdravotní problémy a v některých zápasech nebyly varianty pro oživení naší hry. Vstup do sezony se nám povedl na výbornou, když jsme v MOL Cupu postoupili přes dva nepříjemné soupeře (Nová Ves a Velká Bíteš) a hostili druholigovou Jihlavu, proti které jsme hráli o postup do posledních vteřin utkání. V úvodu divize jsme střídali plné bodové zisky se ztrátami až do 8. kola, poté jsme dokázali nastartovat vítěznou šňůru v podobě pěti utkání. Z herního hlediska nastal posun jak po týmové ale i individuální stránce a doufám, že i nároční fanoušci si přišli na své, především v domácích zápasech.

Nejvydařenější zápas podzimu: 

Těžko vybírat pouze jeden. Výsledkově určitě utkání proti Speřicím - 5:0. Nejlepší výkony potvrzené i ziskem třech bodů byly určitě proti Lanžhotu, Jihlavě a také Startu.

Nejhorší zápas podzimu:

Výsledkově samozřejmě utkání ve Žďírci okořeněné neuvěřitelnými třemi červenými kartami na naší straně. Herně se nám nepodařili  remízová utkání ve Velké Bíteši, Bohunicích a na naší půdě proti Břeclavi, kdy jsem jedinkrát ztratili všechny body.

Nejlepší hráči popřípadě jestli chcete zmínit nejlepší střelce

Na statistiky se může každý podívat a naši věrní fanoušci sami posoudit kdo byl více či méně důležitý. Osobně nerad vytahuji výkony jednotlivců, protože jsme jeden tým a myslím si, že to podle toho na hřišti i mimo něj také vypadalo! Tímto bych všem klukům poděkoval za zodpovědný přístup. 

Přehled počtu odehraných zápasů hráčů za podzim:

Otázku pojmu z druhé strany a to povzdychnutím nad zdravotními problémy některých hráčů, kteří nebyli k dispozici pro několik utkání - za všechny jména stačí zmínit Standu Švomu, který již od 1. kola nenastoupil.

Kdy zahájíte přípravu na jarní sezónu. Kolik máte v plánu zápasů, na co se chcete zaměřit?

Přípravu zahájíme na UMT 16.1. a odehrajeme šest přípravných utkání. Budeme se zaměřovat na kondiční stránku, herní činnosti jednotlivců a lepší součinnost. Dále pak taktické a organizační formy.

Chcete říci něco závěrem?

Touto cestou bych rád poděkoval celému realizačnímu týmu a všem kolegům za skvělou spolupráci a komunikaci. Vedení klubu za podmínky, které nám vytvářejí a všem lidem, kteří se podílejí na chodu klubu.

Přeji všem klidné prožití svátků vánočních v rodinném kruhu a do Nového roku 2023 mnoho sportovních úspěchů a především zdraví!

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR