FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny mladší žáci U13

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Dnes představíme tým U13 mladších žáků, hrajíci nejvyšší žákovskou soutěž na Moravě. O hodnocení jsme požádali Petra Procházku.

U13 – mladší žáci

Trenér Procházka Petr - asistent Mach Jaroslav

Tabulka SpSM - JIH:  14. místo - 15 2 2 11 8 bodů  74:142

Hodnocení podzimní sezóny:

Sezónu jsme zahájili 25. července v počtu 18 hráčů a přes prázdniny jsme trénovali třikrát týdně.V srpnu jsme zařadili několik soustředění.Využili jsme bazén, kolo, trénink v písku na pláži a posilovací tréninky. Za podzimní část jsme nakonec odtrénovali 72 tréninkových jednotek. Docházka hráčů převážně hrající ligu byla velice slušná. U ostatních u kterých není fotbal takovou prioritou kolísavá. Široký kádr hráčů nás proto donutil k tomu, že jsme k ligovému týmu  přihlásili i další tým do okresního přeboru starších žáků. Zde nastupovali hráči společně s dalšími hráči z kategorie U12,U14,U15. V utkáních ve kterých se kluci vydají ze všech sil a i prohrají jsou v podstatě chváleni za přístup k zápasu, tak to máme nastavené. Výsledek tolik neřešíme. Snažíme se přenášet do zápasu prvky z tréninku. Nutíme kluky neodkopávat míče na náhodu, ale vždy míče vyvážet či rozehrávat adresně na spoluhráče. Přepínání z obranné a útočné fáze, zařazujeme prakticky každý trénink. Vyžadujeme napadat rozehrávku soupeře po celém hřišti hned od jeho rozehry. Postupně se snažíme o výstavbu hry, která nám dělá zatím problémy. Do všech zápasů jsme nastupovali ofenzivně laděni a chtěli nastřílet co nejvíce branek(74 branek je 9 nejvíce ze všech týmů). Tím možná trpěla defenziva, kdy jsme hodně inkasovali, ale ještě tři týmy na tom byly hůře. Začátek sezóny nás zastihl o prázdninách v prvních pěti kolech v malém počtu a kvalitě hráčů a proto přišly vysoké prohry, při skóre 19:74. V následujících deseti zápasech přišlo výsledkové zlepšení při skóre 55:68, kdy jsme čtyřikrát bodovali a třikrát odešli o branku poraženi.To je ale jen statistika, jak jsme se zmínili výsledky se snažíme tolik neřešit. Kádr hráčů máme sice široký, ale potřebovali by jsme na určité posty posílit.V zimní přestávce by jsme se proto chtěli poohlédnout po třech, čtyřech hráčích, kteří by ještě více zlepšili kvalitu a konkurenci v týmu.

Hodnocení Okresní přebor:

Tato soutěž sloužila při širokém kádru k tomu, aby nikdo nezůstával o víkendu doma a měl herní praxi. Dále hráčům po zranění nebo po nemoci k rozehrání. V soutěži si kluci U13 proti o dva roky starším hráčům nevedli špatně po stránce fyzické kondice. Zaostávali naopak v odvaze a v soubojích jeden na jednoho. V soutěži jsme v jednom zápase nastoupili jen kompletně celý kádr U13 a porazili Bohdalov 7:2.

Nejvydařenější zápas podzimu:

Po zmiňovaném špatném vstupu do soutěže přišel herní zlom našich výkonů v 7.kole na hřišti Zbrojovky(1:7). Zde jsme předvedli výborný výkon a jen vlivem naší nepřesné koncovky zápas neskončil překvapením. Od tohoto zápasu si kluci začali věřit a zjistili pokud odvedou maximální výkon, tak se dá hrát s každým soupeřem. Nejlepší zápas jsme poté odehráli v 13. kole proti v té chvíli neporažené a v tabulce druhé Kroměříži(8:2). Zápas se nám vydařil ve všech směrech a soupeře jsme určitě výborným výkonem zaskočili.Další vydařené utkání bylo proti Znojmu(10:2) a dvě remízy proti Vyškovu(6:6) a Svratce Brno(8:8), kdy jsme vždy smazali v závěru utkání tříbrankový náskok soupeře. Další herně povedené utkání bylo na hřišti Slovácka(2:12), kdy nebýt čtyř  lacině inkasovaných branek po špatných rozehrách od branky výsledek by byl ještě příznivější.

Nejhorší zápas podzimu:

Nejhorší zápas jsme předvedli s poslední Líšní(5:11), která proti nám uhrála své jediné vítězství v soutěži. Další výsledkově nepovedená utkání jsme zahráli v Jihlavě a Zlíně, kde domácí řešili za každou cenu jen výsledek a kde jsme měli navíc v začátku sezóny jen minimální počet hráčů na střídání.

Nejlepší hráči:

Snažíme se ve všech zápasech vystupovat kolektivně. Pokud by jsme měli přesto někoho zmínit, tak to jsou hráči, kteří přišli před sezónou z nižších soutěží. Vojta Podborský se našel v zadních řadách a vše dokazuje i poctivou prací v trénincích. Jakub Smutka pokud se zlepší na míči, by pak v jarní části mohl být v útoku ještě více gólově produktivní než na podzim. Jindřich Beneš byl dalším stavebním kamenem zálohy a příkladem bojovnosti pro ostatní hráče v každém zápase. Bohužel vážné zranění kolene ho prozatím vyřadilo z přípravy a doufáme, že se co nejdříve vrátí k trénování. V brance nás pak několikrát podržel Radim Michut, ale i on ještě musí zapracovat na rozehrávce a lepším čtení hry. Ostatní hráči pak střídali lepší okamžiky s horšími, Kolektiv hráčů totiž zatím vyloženého lídra nemá.

Přehled počtu odehraných zápasů hráčů za podzim Liga SpSM:

Podborský 15, Musil 15, Ptaszek 15, S.Sláma 15, Smutka 15,Straka 15, Koval 15,Michut(B) 13, Beneš 13, Fiala 12,Had 12, J.Sláma 9, Bajer 4, Kamp 4, Irovský 3, Synek 3, Filippi 2, Bureš 1.

Přehled počtu odehraných zápasů hráčů za podzim okresní přebor:

Bajer 12, Synek 9, Filippi 7, Šťourač 7, Kamp 6, Had 4, Michut(B) 2, Ptaszek 2, S.Sláma 2, J.Sláma 2,Musil 1, Smutka 1,Straka 1, Beneš 1, Fiala 1.

Jaký bude program přípravy na jarní sezónu?

V plánu máme chodit od 9. ledna trénovat třikrát týdně na umělou trávu, plus využít pokud to bude možné cvičení gymnastiky a posilovny v tělocvičně. Zařadit by jsme chtěli znovu nějaké víkendové soustředění. Sehrát by jsme měli šest přípravných utkání. Začátek mistrovských utkání je na programu 19. března.

Závěrem by jsme chtěli poděkovat rodičům za podporu v tréninkovém procesu a v mistrovských zápasech podzimní sezóny 2022 a zároveň by jsme chtěli všem popřát pohodové vánoční svátky a vše nejlepší do roku 2023.

 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Humpolec

      Pátek|26.5.2023

      18.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR