FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny mladší přípravka

Zvětšit

Přinášíme vám hodnocení jednotlivých mládežnických mužstev. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Dnes představíme tým mladší přípravky U8 + U9. O zhodnocení jsme požádali Vojtěcha Zedníčka.

Obě kategorie mladší přípravky do finále Ondrášovky

Od nového fotbalového ročníku došlo u mladší přípravky ke změně, celkem 39 dětí bylo rozděleno do nových kategorií: Mladší přípravka U9 - ročník narození 2012 a Mladší přípravka U8 - ročník narození 2013, kde právě tuto kategorii doplnilo hned několik děti z Minipřípravky.

Trenéři jednotlivých kategorií:

Mladší přípravka U9 - Zedníček Vojtěch, Pečínková Martina

Mladší přípravka U8 - Havlík Jiří, Novotná Simona, Peňáz Zdeněk, Čech Miloš

O letních prázdninách začala obě mužstva trénovat o něco dříve, než bylo doposud zvykem. Již v první polovině srpna jsme se všichni s chutí pustili do trénování, scházeli jsme se třikrát týdně na fotbalovém stadionu na Bouchalkách. Závěr prázdnin jsme si pak zpestřili pětidenním soustředěním v domácích podmínkách. Na začátku září se naplno rozjela nová sezóna, účastnili jsme se celkem tří soutěží - Okresní přebor starší přípravky, Okresní přebor mladší přípravky a Krajský přebor mladších přípravek. Soutěž starší přípravky se hraje systémem 5+1, soutěže mladší přípravky systémem 4+1, v krajské soutěži navíc na dvou hřištích souběžně. V zápasech jsme točili všechny děti obou kategorií, tak aby hráli všichni s co největší minutáží. Navíc se nám podařilo zapojit do zápasů i několik dětí z Minipřípravky U7.

Díky spolupráci s ligovými mládežnickými oddíly, jsme stihli pravidelné víkendové mistráky proložit dalšími zápasy či triangly, kde se naši kluci poměřili se stejně starými hráči TOP mládežnických klubů.

Výsledky v zápasech a umístění v soutěžích nejsou pro nás důležité, dbáme hlavně na rozvoj pohybových vlastností a technických dovedností s míčem, se zaměřením na hru 1v1. Důležitý je taktéž rozvoj samostatnosti, soutěživosti a učenlivosti v návaznosti na další rozvoj fotbalových schopností a dovedností. V rozvoji fotbalové všestrannosti nám pomáhají i trenéři z jiných odvětví sportu - atletika, gymnastika, judo a další.

I tak ale, jsme ve všech soutěžích patřili k nejlepším mužstvům, což kluci navíc dokázali v celorepublikovém turnaji Ondrášovka Cup, o kterém by se dalo říci, že je svoji prestiží něco jako mistrovství republiky. Obě kategorie postoupili přes nástrahy několika kvalifikačních kol, až do samého finálového turnaje, mezi 24 nejlepších týmů. Finálový turnaj U8 proběhne na začátku května ve Znojmě, finálový turnaj pro kategorii U9 pak v polovině května, místo konání je stále ještě v jednání.

Kluky bychom chtěli pochválit za přístup a nasazení v trénincích i zápasech. Posun lze zaznamenat především ve fotbalovém růstu, v řešení situací 1v1, ale také v organizaci hry, herním myšlení. Víme, kde máme nedostatky, na kterých se budeme snažit pracovat a postupně jej odstraňovat.

Bohužel podzimní část sezóny byla v polovině října předčasně ukončena epidemií Covid-19. Kluci během nucené přestávky dostávali domácí úkoly, od minulého týdne jsme se všichni, i díky příznivému počasí, opět začali potkávat na hřišti.

Na závěr bychom rádi také poděkovali všem rodičům za jejich trpělivost a spolupráci, která je časově velmi náročná. Děkujeme, že se klukům věnujete a podporujete je. Bez vás by to nešlo.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 

 ŽDÍREC N.D

      Neděle |14.3.2021

      14.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšitZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL