Historie Pohár mládeže - Historie FC Žďas - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Historie Pohár mládeže

Mladí fotbalisté FC Žďas se od ročníku 2015-16 účastní dále významných turnajů a neoficiálního mistrovství republiky pod různými názvy sponzorů, který se sjednotil po několika ročnících pod názvem Pohár mládeže. Na finálový turnaj se kvalifikuje vždy 24 nejlepších mužstev z celé republiky.

E. ON Junior Cup 2.4 - 4.4 2016

09.09.2016 21:40
Velké finále EON Junior Cup 2016 – EON Stadion Roudné u Českých Budějovic.
Starší přípravka FC Žďas U11 (r. 2006) se zúčastnila od 2. do  4. září mezinárodního turnaje EON Junior Cup 2016. Na Velkém finále jsme se za účasti 48 týmů umístili na celkovém 37. místě. Z osmnácti zápasů jsme  šest vyhráli, sedm remizovali a jen pět prohráli, při skóre 14:11.
Den 1: Čtvrtek 1. září
Do Českých Budějovic jsme vyrazili ve čtvrtek odpoledne. Po prvním školním dni byli kluci natěšeni na turnaj, na který se mohou podívat možná jednou za fotbalovou kariéru. Mezi celou naši špičkou první a druhé fotlabalové ligy se představili dále zahraniční celky Borussia  Dortmund,  AS Monaco, Slovan Bratislava a rumunské celky Brašov a Targu Mureš. Po společné večeři už jsme byli plni očekávání,  jak se nám povede druhý den v samotném Velkém finále.
Den 2: Pátek  2. září
Po brzkém budíčku, který byl všechny tři dny v šest hodin ráno a po snídani, na které se ráno scházelo všech osmačtyřicet týmů,  jsme vyrazili na stadión v Roudném. Naše skupina B se odehrávala na hlavní ploše a na perfektně střiženém pažitu. Ve dvanácti členné skupině, která se hrála systémem každý s každým jsme první den odehráli sedm náročných zápasů. Vše navíc ztěžovalo velmi horké počasí přesahující třicet stupňů celsia.
FC Žďas – Sigma Olomouc  2:2
V úvodním zápase nás čekala favorizovaná Sigma Olomouc. Ta skončila nakonec v celkovém pořadí  jedenáctá. Hned z první akce jsme inkasovali  a v té chvíli by na nás nevsadil nikdo ani korunu. Kluci ale dokázali zápas hraný v neuvěřitelném tempu obrátit brankami Davida Polívky a Dominika Holce. Naše obrana v dalším průběhu fungovala skvěle, ale Sigma přeci jen jednu chybu potrestala a tři minuty před koncem vyrovnala.
FC Žďas – MFK Frýdek Místek  1:1
Druhý zápas nás čekal proti Frýdku Místku. Frýdek opět skóroval v první minutě a řada byla na nás, aby jsme vyrovnali, což se povedlo Davidu Polívkovi. V závěrečném tlaku nejprve trefil břevno Holec a několik dalších šancí jsme nevyužili. Remíza byla pro nás velkou ztrátou.
FC Žďas – MAS Táborsko  0:0
Třetí zápas a náš soupeř Táborsko. Zápas opět ve výborném tempu mohl rozhodnout v poslední vteřině Patrik Stoček, ale trefil jenom tyč. Zápas tak skončil bezgólovou remízou.
FC Žďas – MFK Vyškov  0:1
Ve čtvrtém zápase nás čekal Vyškov, který první den vyhrál všech sedm zápasů. Kluci byli na soupeře výborně připraveni a nepouštěli ho do ohrožení naší branky. Jediná střela, kterou naše obrana nepohlídala se bohužel dostala za Viktorova záda. V útočné fázi jsme ale bohužel byli tento zápas bezzubí a soupeř zaslouženě zvítězil.
FC Žďas – Sokol Novosedly  2:1
V zápase s mikulovským celkem Novosedly jsme potřebovali zvítězit. Do zápasu jsme vlétli jako velká voda a po pěti minutách vedli 2:0, když se trefili Polívka a Holec. Novosedly po snížení dvě minuty před koncem vyvinuly obrovský tlak a naše obrana jen se štěstím odolala jejich náporu. Poté již mohla vypuknout obrovská radost po našem prvním vítězství.
FC Žďas – Targu Mureš  0:2
Proti rumunskému soupeři jsme vstoupili s odhodláním ho porazit. Rumuni před naším zápasem rozdrtili Vimperk vysoko 8:0. Čekali jsme ofenzivní smršť , ale Rumuni nás možná i trochu podcenili. V opět výborném tempu hrané utkání plné osobních soubojů jsme ztratili po chybě míč ve středu obrany a soupeř nás potrestal. Hřebíček do rakve nám Mureš zatloukla v poslední vteřině, po naší hře vabank. Tento zápas jsme byli jasně lepší, ale opět selhali v koncovce.
FC Žďas – FK Mladá Boleslav  0:1
V posledním utkání dne nás po celodenním maratónu čekala o půl osmé večer Mladá Boleslav. Zápas opět ve velkém tempu se pro nás začal nadějně, když jsme soupeře přehrávali. Na začátku utkání jsme spálili tři tutovky a trefili Holcem břevno. Soupeř naopak uměl svoji jedinou šanci zužitkoval a zbytek zápasu si zkušeně pohlídal.
První náročný den byl tedy za námi. Získali jsme šest bodů a k naší spokojenosti chybělo dotáhnout alespoň jeden remízový zápas do vítězného konce.  Všechny zápasy probíhaly v neuvěřitelné rychlosti a nasazení, což si kluci zvyklý na pomalejší tempo z našeho krajského přeboru brzo uvědomili a hráli na samé hranici svých možností. Návrat na ubytovnu  koleje Jihočeské univerzity v devět hodin večer  znamenal pro kluky velkou úlevu a odpočinek a pro většinu okamžitý spánek .
Den 3: Sobota  3. září
Po opět brzkém probuzení byla vidět na klucích velká únava. Druhý hrací den byla k mání opět sedmizápasová porce zápasů, za opět nesnesitelného vedra.
FC Žďas – Slovan Liberec  0:0
První sobotní zápas nás čekal Liberec. Zápas opět  probíhal nahoru, dolů. V první polovině zápasu jsme si vytvořili tlak my, ve druhé polovině byl lepší Liberec. Zápas tak nakonec dospěl do zaslouženého bezbrankového stavu.
FC Žďas – 1. FC Slovácko  1:0
Výborný zápas s Libercem nás nastartoval a v zápase proti Slovácku byl vidět fantastický fotbal. Všichni naši hráči odevzdali  v tomto zápase maximum a po rozehrané standartce se u tyče prosadil Kuba Vavřínek. Jednobrankovou výhru jsme pak po heroickém výkonu udrželi.
FC Žďas –  Šumavan Vimperk  0:1
Výhra proti Slovácku nás udržela ve hře o postup. V pozdějším průběhu skupiny by  nám z tohoto zápasu stačil k postupu bod. To jsme ještě nemohli tušit a vše vrhli do útoku. Tlačili jsme soupeře celý zápas, ale ten i se štěstím odolal našim šancím. Paradoxně jejich ojedinělá akce po brejku dvě minuty před koncem skončila v naší brance.
FC Žďas – FK Hodonín  1:0
Poslední zápas ve skupině nás čekal Hodonín, který skončil celkem nakonec šestnáctý.  Další výborný zápas jsme odehráli v neuvěřitelném nasazení a jedinou branku vsítil po obrovském závaru Dominik Holec.
Po odehrané základní skupině jsme nakonec  jen o bod nepostoupili do finálové skupiny a mohli se tak chystat na zápasy o 25. až 48. místo.
Tabulka
V
R
P
Skóre
Body
 
1.  
MFK Vyškov
9
0
2
16:3
27
2.  
SK Sigma Olomouc
7
3
1
14:3
24
3.  
ACS Targu Mureš
8
0
3
21:5
24
4.  
FK Hodonín
7
1
3
13:4
22
5.  
FK Mladá Boleslav
5
1
5
14:12
16
6.  
1. FC Slovácko
4
2
5
11:12
14
7.  
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
3
4
4
7:9
13
8.  
FC Slovan Liberec
3
3
5
7:13
12
9.  
TJ Sokol Novosedly
3
2
6
8:14
11
10.  
MFK Frýdek Místek
3
1
7
6:12
10
11.  
TJ Šumavan Vimperk
2
3
6
7:24
9
12.  
FC MAS Táborsko
1
2
8
3:16
5
 
Nadstavba zápasy o 25. až 48. Místo
Do skupiny jsme si přenesli body za výhru a tři remízy. Čekali nás další ligové kluby a těžké zápasy.
FC Žďas – Fastav Zlín  1:2
Na úvod nás čekal Zlín a byl to asi nejhorší zápas celého turnaje. Po třech minutách jsme prohrávali 0:2, ale po domluvě jsme snížili Matyášem Slavíčkem  a v závěru obléhali branku Zlína. Bohužel naše snaha již branku nepřinesla.
FC Žďas – FK Pardubice  0:0
Druhé utkání nadstavby a soupeř z Pardubic. Hrálo se v neuvěřitelném tempu. Zápas spěl k zasloužené remíze, když už po čase se řítil sám na branku David Polívka a byl stažen. Rozhodčí odpískal pokutový kop, který však David napálil jen do břevna!
FC Žďas – ČSK Uherský Brod  4:0
Povzbuzeni výborným výkonem proti Pardubicím jsme vlétli do utkání velkým tlakem, který jsme využili ke vstřelení  tří rychlých branek Stočkem, Polívkou a Slavíčkem. Poté jsme již hru kontrolovali a z přímého kopu se trefil i brankář Viktor Nevěčný, který uzavřel naši čtyřgólovou výhru.
Druhý den jsme mohli proto hodnotit pozitivně. Jediný bod nám scházel k postupu mezi elitu a k souboji se Slávií a Dortmundem, který by nás čekal.  V zápasech nadstavby jsme neměli ze začátku motivaci, ale šlo nám o to turnaj dohrát důstojně bez nějakého většího přídělu, což se nám podařilo.
Den 4: Neděle  4. září
Po náročných dvou hracích dnech bylo na klucích vidět, že mnoho sil jim již nezbývá. Výborná fyzická kondice však tady patřila k našim přednostem.
FC Žďas – SK Kladno  0:0
Pokud jsme chtěli být v tabulce co nejvýše museli jsme tento zápas  vyhrát. Snaha nám v tomto zápase nechyběla, ale obě obrany pracovaly na jedničku. Remíza byla v tomto zápase naprosto zasloužená pro oba týmy.
FC Žďas – Slavkov pod Hostýnem  1:0
Ve druhém zápase nás čekal Slavkov a my jsme přišpendlili soupeře na jeho polovinu.  V utkání jsme mohli dát snad deset branek, ale s přibývajícím časem jsme nakonec museli vzít zavděk přísně nařízenou penaltu, kterou proměnil Dominik Čejka.
FC Žďas – MFK Karviná  0:0
V posledním zápase nadstavby jsme narazili na Karvinou a vítězství by znamenalo páté místo v tabulce a případný posun v celkovém pořadí o čtyři příčky. Kluci dali do zápasu vše, ale obě obrany byly v tomto zápase vynikající. Branka nepadla a my jsme skončili v tabulce opět na sedmé pozici.
Tabulka
V
R
P
Skóre
Body
 
1.  
FC Slovan Liberec
7
2
2
17:6
23
2.  
SK Kladno
7
1
3
14:6
22
3.  
TJ Šumavan Vimperk
6
2
3
12:11
20
4.  
FC Fastav Zlín
5
4
2
10:5
19
5.  
MFK Karviná
5
3
3
13:7
18
6.  
TJ Sokol Novosedly
5
2
4
11:11
17
7.  
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
3
6
2
9:5
15
8.  
MFK Frýdek Místek
4
3
4
8:9
15
9.  
FC MAS Táborsko
3
3
5
9:8
12
10.  
FK Pardubice
2
6
3
9:11
12
11.  
TJ Slavkov pod Hostýnem
1
1
9
3:18
4
12.  
ČSK Uherský Brod
1
1
9
5:23
4
 
O 37. místo
FC Žďas – SFK Vrchovina 1:0
V závěrečném zápase o konečné umístění nás čekal sedmý tým druhé nadstavbové skupiny a tím byla paradoxně novoměstská Vrchovina. V zápase jsme byli  jasně lepším celkem a zvítězili brankou Matyáše Slavíčka. V konečném účtování nám tedy připadla 37. příčka.
Třetí den jsme tak nedostali branku a bylo jen škoda, že jsme nedotáhli ještě jeden bezgólový zápas do vítězného konce. Fotbalový maratón osmnácti zápasů byl u konce a my si mohli vychutnat zbývající vyvrcholení turnaje.  Ve finále porazila Slávia na penalty Dortmund. Po závěrečném vyhlášení turnaje, kde klukům gratuloval  a předával ceny ambasador turnaje Jan Koller jsme se vydali na cestu domů. Přijeli jsme v pozdních večerních hodinách a již se mohli těšit na další fotbalová klání, které nás čekají v celém fotbalovém roce 2016-17.
Sestava FC Žďas: Viktor Nevěčný – Jakub Vavřínek, Jonáš Tůna, Dominik Čejka, Jaroslav Koutník – David Polívka, Patrik Stoček, Ondřej Mráček – Dominik Holec, Matyáš Procházka, Zdeněk Vokoun, Matyáš Slavíček.
Branky Celkem: Polívka 4, Holec 3, Slavíček 3, Vavřínek, Stoček, Čejka, Nevěčný.
Velké finále musím hodnotit s odstupem času pozitivně. Z osmnácti zápasů jsme prohráli jen pětkrát, ale spoustu remízových zápasů jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Pak by jsme skončili kolem patnáctého místa, což bylo myslím v našich možnostech.  Velikou pochvalu zasluhuje v brance Viktor Nevěčný, který zraje v nejlepšího brankáře celého kraje. Mezi  třemi tyčemi nám byl velkou jistotou a nevyrobil  v turnaji žádnou chybu. V obraně pak byl největším překvapením a  jasně nejlepší Jára Koutník, který držel celou naši obranu. V záloze potvrdil velké kvality David Polívka. Ostatní se snažili, bojovali a dřeli a zasluhují také velkou pochvalu. Jinak ale musíme uznat, že se zde potkali nejlepší hráči naší republiky a Evropy. Na všechno bylo málo času a utkání probíhaly v neuvěřitelném tempu a nasazení. Proto musíme s vystoupením našich kluků být navýsost spokojeni, protože jsme sem přijeli hlavně sbírat zkušenosti, řekl trenér Petr Procházka.


Více zde: https://mladsi-pripravka-fc-zdas-zdar.webnode.cz/news/e-on-junior-cup-2-4-4-4-2016/

Naše týmy a jejich účasti na finálových turnajích.

13. a 14. 5.2017 U11 Ústí nad Labem – 10. místo

Vynikajícího úspěchu dosáhl fotbalový klub Žďár nad Sázavou na finálovém mládežnickém turnaji poháru Ondrášovka Cup v Ústí nad Labem, kam se sjelo 13. a 14. května nejlepších 24 týmů republiky. Tam se kvalifikoval náš tým U11 po náročných dvou kvalifikačních předkolech v Kolíně a Benešově.

Po skvělých výkonech, nakonec obsadili naši kluci krásné 10. místo. Po výborném prvním dnu, kdy jsme byli na druhém místě tabulky za vedoucí Zbrojovkou, jsme si již s předstihem zajistili postup do Zlaté skupiny, do které postupovalo šest nejlepších týmů z obou dvanáctičlenných skupin. Druhý den jsme pak ve finálové skupině zdolali Duklu Praha a nacházeli se po šestém kole na postupovém čtvrtém místě, které znamenalo semifinálovou účast. V posledních pěti zápasech nám však již začali docházet síly a uhráli jsme již jen jeden bod. Před posledním kolem jsme se ale ve vyrovnané tabulce mohli po vítězství nad Sigmou Olomouc posunout dokonce na neuvěřitelné páté místo, ale po hře vabank a prohře 1:4 jsme toto umístění museli přenechat právě Sigmě.

Žďárský úspěch dosáhl tým ve složení: Viktor Nevěčný, Jakub Vavřínek, Jaroslav Koutník, Dominik Čejka, Patrik Stoček, David Polívka, Dominik Holec, Zdeněk Vokoun, Jonáš Tůna, Matyáš Procházka.

"Na turnaji jsme zahráli fantasticky a o nikom jiném se první den nehovořilo, tak jako o Žďáru. Naše vítězné tažení, kdy jsme z osmi zápasů sedmkrát vyhráli bylo neskutečné. Druhý den nám, ale již začali docházet síly a někteří hráči se dopouštěli hrubých chyb, které soupeř posléze potrestal. Ale například v zápase s finalistou turnaje Spartou Praha , jsme se vyhecovali a zahráli utkání dne, kdy jsme jednobrankovou prohrou drželi soupeře v napětí až do posledního hvizdu rozhodčího. Konečný výsledek je tak šestiletým vyústěním našeho společného tréninkové snažení. Turnaj nakonec můžeme hodnotit pozitivně," řekl trenér Petr Procházka.

Základní skupina B - výsledky FC Žďár:

Baník Ostrava 2:1, Karviná 3:0, Hradec Králové 0:1, Motorlet 3:0, V. Žižkov 2:0, Opava 3:0, Ústí nad Labem 3:1, Kladno 3:0, Zbrojovka 0:4, Vítkovice 3:0, Slávia 0:3.

1.Zbrojovka 29, 2.Slavia 25, 3.FC Žďár 24, 4.Ústí 19, 5.Hradec 19, 6. Baník Ostrava 18, 7.Motorlet 11, 8.Opava 10, 9.V.Žižkov 10, 10. Kladno 7, 11.Vítkovice 5, 12. Karviná 5.

Zlatá finálová skupina - výsledky FC Žďár:

Dukla Praha 1:0, V. Mýto 0:2, Slovácko 0:0, Sparta Praha 0:1, Bohemians Praha 0:1, Olomouc 1:4.

1.Zbrojovka 26, 2.Sparta 26, 3.Slávia 20, 4.Bohemians 18, 5.Olomouc 14, 6.Dukla 13, 7. V.Mýto 13, 8. Baník 12, 9. Slovácko 12, 10. FC Žďár 10, 11. Ústí 10, 12. Hradec 6.

Konečné pořadí:

1. Zbrojovka Brno
2. Sparta Praha
3. Slavia Praha
4. Bohemians Praha
5. Sigma Olomouc
6. Dukla Praha
7. Vysoké Mýto
8. Baník Ostrava
9. 1. FC Slovácko
10. FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
11. Ústí nad Labem
12. Hradec Králové
13. Xaverov
14. Liberec
15. Vlašim
16. MŠK Žilina
17. Motorlet
18. Vítkovice
19. Jablonec
20. Opava
21. Viktoria Žižkov
22. Kladno
23. Ml. Boleslav
24. Karviná

3.6. a 4.6. 2017 U9 Vysoké Mýto - 23. místo bez bližšího infa

26.5 a 26.5 2018 U10 Benešov – 14. místo

Stejně jako v předešlém ročníku naše U10 reprezentovali náš oddíl. V Benešově, kde nechyběli mezi přítomnými patroni Luboš Kozel a Tomáš Maruška nebo autor více než stovky ligových gólů Stanislav Vlček, se za krásného počasí.

Nejprve hrály zápasy ve skupinách a v neděli pak utkání ve skupinách o konečné umístění.

Náš tým v sobotu odehrál základní skupinu, tato skupina nebyla lehká a kluci v ní zahráli výborně.

Výsledky základní skupina D:

FC Ždár nad Sázavou – 1. FC Slovácko           1:1

FC Ždár nad Sázavou – FC Hradec Králové    3:3

FC Ždár nad Sázavou – FC Slovan Liberec     2:1

FC Ždár nad Sázavou – Slezský FC Opava     3:4

FC Ždár nad Sázavou – 1. FK Příbram            5:4

V těžké skupině jsme nakonec obsadili 4. místo ve skupině což zajistilo postup do nedělní stříbrné skupiny.

Pořadí skupiny D sobota:

1.       Slezský FC Opava       9 bodů    8:16

2.       FC Slovan Liberec       9 bodů   14:5

3.       FC Hradec Králové      8 bodů   17:8

4.       FC Ždár nad Sázavou 8 bodů   14:13

5.       1.FC Slovácko              8 bodů   14:6

6.       1. FK Příbram               0 bodů   5:24

Stříbrná skupina neděle

FC Ždár nad Sázavou – SK Sigma Olomouc  1:1

FC Ždár nad Sázavou – 1. HFK Olomouc      2:2

FC Ždár nad Sázavou – SK junior Teplice     1:6

FC Ždár nad Sázavou – FC Vítkovice            6:1

FC Ždár nad Sázavou – SK Slavia Praha       1:2

POŘADÍ KATEGORIE U10

1. AC Sparta Praha 2. FC Hlinsko 3. FK Mladá Boleslav 4. RMSK Cidlina Nový Bydžov 5. Slovan Liberec 6. Motorlet Praha 7. SK Kladno 8. Slezský FC Opava

Naši kluci obsadili krásné 14. místo z 24 TOP týmů kategorie U10 z  České republiky!

 Nejlepší brankář: Dominik Pavlík FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou!

Nejlepší střelec Maxim Magada FK Mladá Boleslav

Nejlepší hráč Jan Raštica 1. FC Slovácko

Hodnocení turnaje:

Jelikož jsme už nebyli na tomto turnaji nováčci, bylo vidět že kluci si z takto velké turnaje nic nedělali a odehráli ho s chutí a přehledem. Do zlaté skupiny nám chybělo málo, vlastně jenom jeden gól v jakékoliv zápase kromě Příbrami a Liberce které jsme vyhráli, zároveň i štěstí abychom neskončili ve skupině bronzové. Úspěch byl už jenom to, že jsem se na tento turnaj opět dostali jako v loňském roce. Žďárský U 10 je hodně silný ročník jak v počtu, kvalitě, tak ale i v podpoře rodičů, trenérů i fanoušků a proto se mohou porovnávat s těmi nejlepšími!!!

11.5 a 12.5 2019 U11 Hradec Králové – 11. místo

11 a 12 květen se stal pro naše mladé fotbalisty kategorie U11 velkým svátkem. Již po třetí se probojovali do poháru české republiky Ondrášovka Cup, který je brán jako neoficiální mistrovství republiky. Přes předkolo a kvalifikaci se probojovali až na tento turnaj. Tým čekal nelehký los. V základní skupině změřit síly z týmy:

SK Slavia Praha, Slovan Liberec, HFK Olomouc, SK Kladno a FC Slovácko.

Sestava ZR: Pavlík, Krahula, Kopecký, Tichý, Brychnáč, Promberger, Mráček, Hanus, Lédl, Chmelíček, Boháček, Sedlák,

 Výsledky v základní skupině:

 ZR – SK Slavia Praha  2:4   (Boháček, vlastní)

ZR – HFK Olomouc   5:4 (Mráček 2, Boháček 2, Lédl)

ZR – SK Kladno          2:3 (Boháček, Hanus)

ZR – FC Slovácko       5:0 (Sedlák 2, Mráček, Chmelíček, Lédl)

ZR – Slovan Liberec  3:1 (Sedlák 2, Hanus)

Pořadí v základní skupině:

1. SK Slavia Praha                                  12 bodů

2. FC Slovácko                                        10 bodů
3. FC Ždas Ždár nad Sázavou               9 bodů
4. HFK Olomouc                                      4 body
5. Slovan Liberec                                     4 body
6. SK Kladno                                            4 body
 

 Tímto výsledkem se kluci probojovali do „stříbrné skupiny“ a čekal je boj o umístění mezi 9 až 16 místem.

 Výsledky ve stříbrné skupině:

 ZR – Sigma Olomouc       3:4 (Boháček 2 , Sedlák)

ZR – Bohemians Praha    2:1 (Lédl, Sedlák)

ZR – FC Vítkovice 1950    4:2 (Mráček 2, Sedlák 2)

ZR – Třinec                        3:0 (Lédl, Mráček, Sedlák)

ZR – FK Teplice                 1:3 (Mráček)

ZR – FK Čáslav                   6:0 (Boháček 2, Mráček, Brychnáč, Sedlák,Chmelíček)

 Pořadí ve stříbrné skupině:

1. FK Teplice                             15 bodů
2. Sigma Olomouc                   15 bodů
3. FC Ždas Ždár nad Sázavou 15 bodů 
4. Bohemians Praha                15 bodů
5. FC Vítkovice                          12 bodů
6. FK Čáslav                                 9 bodů
7. HFK Olomouc                          3 body

8. FK Třinec                                  0 bodů

 Celkové Pořadí :

1. FC Slovácko
2. FC Hradec Králové
3. AC Sparta Praha
4. SK Slávia Praha
5. RMSK „Cidlina“ Nový Bydžov
6. Zbrojovka Brno
7. FK Mladá Boleslav
8. Dukla Praha
9. FK Teplice
10. Sigma Olomouc
11. FC Ždas Ždár nad Sázavou          
12. Bohemians Praha
13. FC Vítkovice
14. FK Čáslav
15. 1. HFK Olomouc
16. FK Třinec
17. Viktoria Plzeň
18. Slovan Liberec
19. Dynamo České Budějovice
20. FK Pardubice
21. FC Zlín
22. SK Kladno
23. FC Tempo Praha
24. ŠSK Bílovec

 Na tomto turnaji se zúčastnilo 24 nejlepších týmů v české republice. Naši kluci opět potvrdili , že opravdu patří  mezi špičku. Bohužel nám opět chybělo trochu toho štěstí. Pouhý jeden gól nám chyběl k postupu do zlaté skupiny. Určitě stojí za zmínku zápas proti Slovácku. Slovácko vyhrálo jasně celý turnaj. Pouze 3 týmům se podařilo Slovácko obrat o body a to Sparta Praha remízou 2:2, Slovan Liberec 1:1. Jediný tým turnaje, který Slovácko přesvědčivě porazil,(„smetl“)  výsledkem 5:0 byl FC Ždas Ždár nad Sázavou!!!!!!!!Věříme, že nejen hráči, trenéři, ale i fanoušci  si tento turnaj užili a klukům dáváme velkou pochvalu jak tento turnaj odehráli.

28.6 a 29.6.2020 U11 Benešov – 23. místo bez bližšího infa

14.5 a 15.5 2022 U10  Uničov – 4. místo

Pohár mládeže není obyčejným turnajem … ze stovek přihlášených týmů se přes podzimní kvalifikace dostane do finálového, dvoudenního turnaje pouhých 24 nejlepších týmů z celé České republiky. A ti si to rozdají o všechno. Všichni jsme věděli, že dostat se do velkého finále je samo o sobě obrovský úspěch. To, co by bylo navíc, by bylo příjemným bonusem. Zde totiž nenajdete slabého soupeře!

Sobotní část turnaje jsme začali proti klukům z Kolína, které jsme před týdnem porazili na turnaji v Blšanech. Tentokrát na nás byli kluci z ”pěkné roviny“ daleko lépe připraveni, a i když jsme byli v zápase herně lepší, bohužel jsme na rozdíl od soupeře své šance neproměnili a odešli ze zápasu poraženi. Kluky tato porážka dost zaskočila, v kabině ale zmobilizovali síly a do zápasu se Slováckem doslova vlítli. Utkání se odehrálo v extrémně vysokém tempu, pro oko fanouška nebylo toto utkání až tak atraktivní, bylo hodně soubojů, málo šancí. Přesto jsme ale dokázali vydolovat první výhru v turnaji. Jeden z nejlepších zápasů v základních skupinách na turnaji se odehrál na třetím hřišti po obědě. I přes ztrátu dvou branek, naši kluci proti Pardubicím nic nezabalili a jak řekl Fíďa, po Matyho trefeném horním růžku jsme zamkli Pardubice na jejich polovinu a zápas dalšími brankami otočili a připsali si další důležité body. Tato výhra jako by kluky konečně nastartovala, v dalším zápase si poradili s Kuřimí a i přes menší komplikace v posledním zápase, kdy jsme v posledních minutách ztratili vedení 3:0 nad Neratovicemi, jsme věděli, že remíza z tohoto zápasu nám stačí na postup do zlaté skupiny, navíc s příjemným bonusem tří bodů ze zápasu se Slováckem, které postoupilo mezi osmičku nejlepších s námi. Kluci svůj postup do zlaté skupiny na závěr dne oslavili tanečkem v kabině:https://youtu.be/F9O085GNE5M

sobota 14. 05. 2022 … základní část … skupina D:

FC Žďas Žďár nad Sázavou - SK Sparta Kolín … 0:2 https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Planeo-Cup/Cast-U10/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/209469-Zdar-nad-Sazavou-FK-Kolin.htm

FC Žďas Žďár nad Sázavou - 1.FC Slovácko … 3:1 https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Planeo-Cup/Cast-U10/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/209473-Zdar-nad-Sazavou-1.-FC-Slovacko.htm

FC Žďas Žďár nad Sázavou - FK Pardubice … 4:2

FC Žďas Žďár nad Sázavou - FC Kuřim … 3:0

FC Žďas Žďár nad Sázavou - FK Neratovice-Byškovice … 3:3

Druhý den ráno jsme klukům řekli, ať si hlavně každý zápas zlaté skupiny užijí, a pokud budou pokračovat ve výkonech z prvního dne, mohou pomýšlet i na vyšší mety. Z kluků bylo cítit odhodlání se porvat o co nejlepší výsledek, navíc jejich prvotní sen ze začátku turnaje, postup do zlaté skupiny se přes noc proměnil v další sen, a to z turnaje si odvést medaili J A začali skvěle, týmový výkon v prvním nedělním zápase znamenal vítězství nad Bohemians Praha. V dalším zápase si kluci vybrali jedinou slabší chvilku na turnaji, kde pozdější vítěz Slovan Liberec nám vrátil týden starou porážku. Další dva zápasy byly pro nás smolné, proti Českým Budějovicím i akademii Vestec jsme dlouho vedli a vždy jsme vyhraný zápas ztratili v posledních vteřin&

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR