FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

HISTORICKÝ POSTUP REZERVNÍHO TÝMU DO KRAJSKÉHO PŘEBORU!

Celou sezónu se pohyboval náš rezervní tým hrající I.A třídu na horních příčkách tabulky, kterou nakonec vyšperkoval postupem do nejvyšší krajské soutěže.O hodnocení úspěšné sezóny jsme požádali hlavního trenéra Pavla Kubiše.

Muži FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou B - 1.A třída sk. B kraje Vysočina

- 2. místo 26 16-4-6 53:45 52 bodů – postup do krajského přeboru

Sezónu 2022/23 nelze z pohledu mužstva mužů B hodnotit jinak než vysoce pozitivně a to zejména k dosaženému výsledku. Mužstvu se s ohledem na úspěšný závěr podzimní části soutěže podařilo přezimovat na výborném druhém místě za suverénem soutěže FŠ Třebíč. Střízlivým vyhodnocením kvality vedoucího mužstva bylo zjevné, že FŠ Třebíč si vítězství v soutěži a s ním spojený postup utéct s největší pravděpodobností nenechá. Proto bylo cílem pro jaro pokusit se druhé místo udržet ( zejména vzhledem k tomu, že jen s jedno- a dvoubodovým náskokem nás pronásledovala kvalitní mužstva Jemnicka a Herálce ) a současně i získat více bodů než mužstvo na druhé příčce I. A třídy sk. A, což by případně mohlo znamenat nabídku postupu do krajského přeboru, pokud by se tam uvolnilo místo.

Zimní příprava probíhala v domácích podmínkách ( vyjma závěrečného přípravného utkání v Dukovanech ), když jsme sehráli 4 utkání s týmy s A třídy a krajského přeboru. Byla snaha změnit herní rozestavení mužstva získat tak větší variabilitu způsobu hry do soutěžních zápasů. Ač účast v rámci přípravy nebyla úplně nejlepší, herně se mužstvo jevilo velice dobře, zejména pak v zápasech s týmy z vyšší soutěže. Z toho pramenila i poměrně optimistická očekávání. O to větší byl šok, když první mistrovský zápas v Koutech skončil naším totálním debaklem 7:0, kdy jsme se díky mizernému výkonu a nasazení nedokázali vyrovnat s hřištěm, způsobem hry soupeře, ale hlavně jsme vytvořili tak veliké množství individuálních chyb, což zapříčinilo ostudný výsledek. Nezbylo než zápas hodit za hlavu a koncentrovat se na další. Hned v dalším kole se nám podařilo v závěrečných minutách obrátit vývoj utkání s Velkou Bíteší B, která u nás zahrála velice dobře a zvítězili jsme 2:1. Následoval asi herně nejlepší zápas jara s kvalitním týmem Bedřichova, kdy jsme zaslouženě zvítězili 3:0. Po prohře v Třebíči s HFK 4:2, následovala šňůra úspěšných zápasů, která měla dvě vyvrcholení. První přišlo v Herálci, kde jsme zvítězili nad největším rivalem v boji o druhé místo 3:2, čím jsme ho skoro definitivně odstřihli z tohoto boje. Druhý a závěrečný úspěch pak nastal v 24. kole na hřišti lídra soutěže FŠ Třebíč, když jsme s notně oslabenou sestavou dokázali zvítězit 1:0. Nutno uznat, že v zápase jsme měli velké štěstí a FŠ ukázala svoji herní vyspělost a kvalitu, na druhou stranu jsme předvedli heroickou bojovnost, nasazení a důraz a v závěru zápasu i herní kvalitu, čímž jsme dokázali důležité vítězství udržet a stvrdit tak definitivní stříbrnou příčku v soutěži již dvě kola před koncem. Díky vývoji ve vedlejší skupině jsme věděli, že v závěru musíme jen čekat, zda přijde vytoužená nabídka, k postupu. Vzhledem ke zrušení juniorky FC Vysočina došlo k úpravě počtu mužstvem župního přeboru, díky čemuž bylo naše „béčko“ osloveno s možností postupu, což bylo akceptováno. Rezervní tým mužů tak dosáhl historického úspěchu ( 1.A třídu muži B vyhráli i v sezóně 2014/15, avšak tehdy byl postup klubem z důvodu nedostatku hráčů odmítnut ) a podívá se do nejvyšší krajské soutěže.

Závěrem patří velké poděkování všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Určitě vedení oddílu za podporu a podmínky, potom zejména trenérům A - týmu a dorostu U-19 za absolutně pozitivní spolupráci a ochotu. Na jaře nastalo několik okamžiků, kdy jsme na tom byli početně velice špatně, ale díky této spolupráci jsme mohli odehrát všechna utkání, což by jinak bylo několikrát ohroženo. Děkuji taktéž všem, kteří se mnou v této sezóně spolupracovali a podíleli se na vedení týmu i organizaci zápasů.

Taktéž chci vyjádřit veliký respekt celému hráčskému kolektivu, kdy všichni hráči ke svým fotbalovým dovednostem přidali ve většině zápasů, zejména pak v těch nejdůležitějších momentech, nezměrnou bojovnost, nasazení a vůli, což bylo základním stavebním kamenem tohoto sportovního úspěchu.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR