Desetiletka fotbalistů Žďasu ve třetí nejvyšší soutěži 1983 - 84 - Historie FC Žďas - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Desetiletka fotbalistů Žďasu ve třetí nejvyšší soutěži 1983 - 84

Ve své první ligové sezóně 1983-84 se mužstvo TJ Žďas Žďár nad Sázavou umístilo na třinácté pozici. 

Kádr mužstva:

Brankáři: Bajer Josef, Frai Josef

Obránci: Machatka Vítězslav, Dvořák Karel, Peška Ladislav, Hanuš Ladislav, Janoščin Jiří, Odehnal Jan, Sláma Jan, Krejčík Radek.

Záložníci: Stýblo Vladimír, Klusáček Jiří, Pátek Oldřich, Němec Radek, Šindelka Luboš, Zedníček Stanislav, Myslivec Miloslav.

Útočníci: Ryvola Jindřich, Jaroš Pavel, Riedl Jan, Doležal Miroslav, Dvořák Vlastimil

Trenér: Zeman Radek, od jara Drinka Josef

Asistent: Drinka Jozef, od jara Sysel Milan

Vedoucí: Malenovský Vlastimil, od jara Žigrai Josef

Lékař: Mudr. Malý František, Masér: Počta Bohumil

 

Po postupu z divize se fotbalisté Žďáru utkali v premiéře 2. národní ligy se Starým Městem, které před návštěvou 1200 diváků porazili brankou Šindelky z přímého volného kopu 1:0.  Ve druhém kole sice přišla facka v podobě pětigólového přídělu v Pardubicích, ale jinak hlavně v domácím prostředí fotbalisté Žďasu neprohrávali. V osmi domácích zápasech odešli jen jednou poraženi od vedoucího Hradce Králové v poměru 0:3. V zápasech na cizích hřištích to bylo ale opačné, když se nám podařilo vyhrát jediné utkání v Táboře 3:1.Ten paradoxně padl v domácím prostředí po 44 zápasech, kdy nepoznal tři roky porážku před vlastními fanoušky. Podzimní třináctá příčka byla pro nováčka dobrým odrazem do jarní části soutěže. Tam již však žďárští šli se změnou na trenérské lavičce, když po třech sezónách skončil úspěšný trenér Radovan Zeman, který šel zachraňovat poslední Spartak Třebíč v krajském přeboru.

Do jarní části přebral tým Jozef Drinka, který pokračoval s týmem v úspěšných vystoupeních v domácím prostředí. Žďárští doma také jen jednou prohráli s Uherským Hradištěm 1:2, jinak ve všech ostatních zápasech potěšili domácí fanoušky bodovým importem. Venku to bylo obdobné jako na podzim. Vyhráli jsme jediné utkání nad posledním a sestupujícím Vsetínem 1:0. V konečné tabulce to znamenalo, že jsme se jako nováček soutěže umístili na 13. příčce s osmibodovým náskokem na sestupový Pelhřimov. Do 2.ligy se vrátil po roce a jediném učinkování v 3. lize ve své historii  Spartak Hradec Králové.

Autor: Procházka Petr

Zápasy II. NFL 1983-84(Tučně jsou zápasy v domácím prostředí)

Podzim 1983

Staré Město 1:0

Pardubice 0:5

Přerov 3:0

U.Brod 0:3

Vsetín 5:0

Kolín 0:4

Bohumín 1:1

U.Hradiště 1:1

Opava 2:2

Havířov 2:1

Pelhřimov 0:0

Hradec Králové 0:3

Tábor 3:1

KPS Brno 1:1

Slezan Frýdek Místek 1:3

 

Jaro 1984

Staré Město 1:2

Pardubice 0:0

Přerov 1:4

U.Brod  2:0

Vsetín 1:0

Kolín  2:1

Bohumín 1:3

U.Hradiště 1:2

Opava 1:4

Havířov 1:3

Pelhřimov 1:0

Hradec Králové 0:3

Tábor 3:1

KPS Brno 0:0

Slezan Frýdek Místek 2:2

TJ Žďas sezóna 1983-84ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitPrvní bod v historii ve 2.národní lize na hřišti soupeře v Pelhřimově 0:0 a základní sestava.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR