Chyby v obranné fázi nás stály lepší výsledek! - Mladší žáci U13 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Chyby v obranné fázi nás stály lepší výsledek!

V 8. ligovém zápase přijel na Bouchalky FASTAV Zlín.

FC ŽĎAS ŽĎÁR - FASTAV ZLÍN 8:17(2:7,3:3,3:7)

Do utkání jsme vstoupili v oslabené sestavě dobře a soupeře v první desetiminutovce přitlačili na jeho polovině. Z úvodního tlaku jsme nastřelili tyč a další nadějné šance se nám nepodařilo dotáhnout do gólového vyjádření.Hosté se postupně dostávali do hry a naší prostupnou obranu překonali během následujících osmi minut šestkrát, nám se v tomo období divokém na branky podařilo skórovat jednou a v 18. minutě to bylo - 1:6. Do konce třetiny pak ještě padly dvě branky po jedné na každé straně.

Druhá třetina se nám povedla nejlépe, když jsme se soupeřem drželi krok a přidali tři hezké branky po pěkných akcích. Další příležitosti jsme ještě dokázali zahodit a soupeř také několikrát selhal v zakončení. Tato nerozhodná část hry byla velmi povedená, střídaly se útoky na obou stranách a hrálo se nahoru dolů ve vysokém tempu.

Poslední třetinu jsme znovu začali výborně a v 61. minutě snížili na 6:10, ale poté přišli obrovské chyby v defenzivě, několik chyb brankáře a hosté vstřelili během pěti minut čtyři branky. V 66. minutě bylo rázem 6:14. V 75. minutě jsme zastavili lavinu gólů a snížili, ale zbytek utkání jsme rezignovali a nechali již hrát jen soupeře, který přidal další tři branky.

Hodnocení:

Před zápasem jsme klukům řekli, že budeme spokojeni, když zápas odbojují a pokusíme se vstřelit co nejvíce branek. Deset branek, které byly cílem se sice nepovedly vstřelit, ale s osmi brankami se zápasy i vyhrávají. Obrovské chyby v defenzivě a v našem pokutovém území, kdy se nechají obejít i tři naši hráči, nedůraz před naší brankou a v osobních soubojích, to byl rozdíl mezi námi a soupeřem, který nás stál lepší výsledek. Pozitivem je, že jsme 75. minut předvedli několik hezkých akcí a útočných přechodů a akceptovali vysoké tempo zápasu. Posledních cca 15.minut zápasu jsme však vypustili. Jedeme dál, příští víkend zajíždíme do Vyškova.