FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Barbora Smejkalová kapitánkou reprezentace U15!

Zvětšit

Dva přípravné zápasy 28. a 30.3 odehrála reprezentace žen do 15 let v bavorském Oberhachingu. Do obou zápasů přivedla tým jako kapitánka žďárská odchovankyně a nyní hráčka Pardubic Barbora Smejkalová.

28.března 2022 - 1.utkání

Svěřenkyně trenérky Evy Šmeralové v prvním přípravném utkání v Bavorsku remizovaly se soupeřkami 0:0, odveta je na programu ve středu od 10 hodin. „Utkání se odehrálo ve velmi příjemné sportovním centru, na přírodním trávníku a za pěkného počasí. Musím holky pochválit, že udělaly velký kus práce od poslední akce. Samotný zápas jsme z taktického hlediska zvládli na jedničku. Hrálo se ve vysokém tempu, bylo to fyzicky náročné a prostřídali jsme všechny hráčky. Pochvala hráčkám patří i za nasazení a přístup, ale je potřeba zapracovat na psychice a daleko větší odvaze. Některé hráčky potřebují daleko více zkušeností, než jsme si mysleli, aby dosahovaly svých výkonů, které předvádějí v lize. Duel si rozebereme a ukážeme si, že na to mají. Vypracovali jsme si dvě gólové příležitosti, které jsme ale nevyužili. S výsledkem jsem celkově spokojená, do odvety půjdeme daleko odvážněji a více napadat rozehru soupeře. Jen takových utkání více a více,“ hodnotila utkání trenérka českého týmu Eva Šmeralová.

Přípravné utkání, hráno na 2 x 40 minut

Bavorsko WU14 – Česká republika WU15 0:0

Sestava ČR: Žížková – Cabalová, Chládková (60. Horešovská), Smejkalová, Hrbatá – Lamáčková (41. Navrátilová), Kroupová L. (60. Černá), Truksová (41. Boháčová) – Slaninová (20. Vojtěchová), Němečková (41. Košiková), Kundrtová (70. Vejrychová)

30. března 2022 - 2.utkání

Odvetné utkání v Bavorsku mladým Češkám nevyšlo a soupeřkám podlehla reprezentace žen do 15 let 0:2.

Bavorsko WU14 – Česká republika WU15 2:0 (1:0)

Branky: 13., 38. penalta
Sestava ČR: Kroupová A. – Cabalová, Smejkalová (20. Horešovská), Boháčová (36. Černá), Chládková (48. Suská) – Truksová (36. Lamáčková), Kroupová L., Vojtěchová – Navrátilová, Němečková (50. Vejrychová), Kundrtová (20. Slaninová).

Po pondělí bezbrankové remíze v úvodním měření sil mladé Češky ve středeční odvetě Bavorsku podlehly 0:2. „Tentokrát se hrálo na umělé trávě, kdy nám to první čtvrthodinu dělalo velký problém. Hráčky vstoupily do odvety s větším sebevědomým než v prvním utkání, ale po taktické chybě a rychlém protiútoku jsme inkasovali. Tento gól poměrně ovlivnil psychiku hráček a až o poločase jsme si to vyhodnotili a chtěli jsme se soustředit na svůj výkon. Opět musím hráčky pochválit, že hodily vše za hlavu a začaly se soustředit každá sama na sebe. Výkon se zlepšil v týmovém pojetí, dvacet minut druhého poločasu jsme Bavorsko nepustili za polovinu a chybělo nám kousek štěstí a soustředěnost v útočné fázi, kde jsme žádnou svoji příležitost neproměnili. Druhá inkasovaná branka přišla opět po rychlém protiútoku a faulu v pokutovém území. Nabudilo nás to ještě více k bojovnějšímu výkonu, ale prosadit se nám nepodařilo. Chtěla bych holky pochválit především za druhý poločas, kdy nechaly na hřišti vše a je mi jich líto, protože si zasloužily minimálně vstřelit jeden gól. Nešťastné také bylo, že byl na utkání jen jeden rozhodčí, který řešil i sporné ofsajdové situace a nemělo to tu potřebnou kvalitu, kterou by to mělo mít,“ uvedla po odvetě trenérka českého výběru Eva Šmeralová.

Zvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Břeclav

      Neděle|25.9.2022

      15.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodopravaSSPORT

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR