Anglický týden divizního dorostu - Starší dorost U19 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Anglický týden divizního dorostu

Napilno měli v uplynulém týdnu starší dorostenci U19, když stačili odehrát hněd dvě divizní kola.

Středa 26.8.

FC ŽĎAS - Kohoutovice 3 : 1 ( 3:1)

Branky : vlastní, Bureš, Požár

Sestava : Balcar - Pelikán, Osmík, Havlíček - Průža - Požár, Chroustovský ( 69. Krejčí), Dvořák ( 45. Koutník), Přibyl (66. Toman) - Krečman ( 85. Lhoták), Bureš ( 79. Otava)
Za větrného a teplého počasí jsme ve středečním vloženém kole přivítali soupeře z Brna.
Bohužel vstup do utkání jsme okopírovali z předešlejších zápasů.  Malý důraz, nepřesná, pomalá kombinace , nervozita. To byl obraz naší hry. Soupeř vycítil šanci a po několika šancích udeřil v  9. minutě.  Zpět do zápasu jsme se dostali po vlastním golu v 33.minutě. Zvýšenou aktivitou se nám podařilo ještě do poločasu zásluhou Bureše a Požára navýšit na 3:1. Bohužel i v druhém poločase jsme předváděli nevýraznou hru plnou nepřesností. Sice jsme si vypracovali několik slibných šancí, ale skore se již neměnilo.

Neděle : 30.8.
FC ŽĎAS - Hodonín 1:3 (1:3)
Branka : Otava
Sestava : Balcar - Požár, Pelikán, Osmík, Havlíček ( 82. Toman) -  Otava, Chroustovský - Bureš, Koutník (46. Gregar), Přibyl ( 80.. Lhoták)- Krečman ( 67. Krejčí)
Do zápasu s favorizovaným Hodonínem jsme vstoupili dle tradice. První minuta , individuální chyba 0 :1. 10.minuta špatné vhazování, nedůraz 0:2. Chyby , které se bohužel opakují v každém zápase. V 39.minutě po pohledné akci snížil na 1 : 3 Otava.
Druhý poločas jsme zvládli defenzivní činnost a občas jsme se osmělili do  útočné aktivity. Největší šanci v 76. minutě neproměnil Chroustovský a tak se skore 1:3 již neměnilo.