Ze Strání vezeme další venkovní výhru!

V pátek 19. dubna si naše Áčko dojelo do dalekého Strání pro tři body a v divizní tabulce se posunulo na třetí místo.

FC STRÁNÍ - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  1:3 (1:2)

Rozhodčí: Macrineanu ŽK: 4:1 ČK: 0:0 Diváci: 285  Poločas: 1:2 Branky: 10. Lorenc - 27.Štursa, 35. a 60. Henzl.
FC Žďas Žďár n. S.: Svoboda - Fiala,T.Trojánek, Štursa, Komínek - Vitásek,Sodomka, Nedvěd ,Švoma(84. Kovář) - L.Trojánek (76. Vokoun), Henzl(89. Kunstmüller)

Utkání začalo opatrně a čekalo se na první chybu. V 10. minutě domácí předvedli rychlý útok po pravé straně a po centru před branku stačil Svoboda první střelu vyrazit, ale na dorážku Lorence již byl krátký - 1:0.  Ve 13. minutě se dostal před branku Lubor Trojánek, ale jeho slabou střelu vykopla z brankové čáry domácí obrana. Další minuty jsme se snažili o vyrovnání, ale hlavně několik nadějně rozehraných rohů jsme nedotáhli do úspěšného zakončení. Své šance neproměnily hlavou Komínek a cestu do sítě si nenašly ani střely Švomy a Lubora Trojánka. Ve 27. minutě již byla naše snaha úspěšná. Vyraženou střelu po rohovém kopu dorazil za záda domácího Popelky úplně volný Štursa - 1:1. Další minuty se odehrávaly ve středu pole, až v 35. minutě si na míč po přihrávce Švomy, za obranu naběhl Henzl a zakončil podél vyběhnutého brankáře - 1:2. Ve 40. minutě zkoušel pozornost Popelky dalekonosnou střelou z třiceti metrů Fiala, ale domácí gólman s námahou jeho dělovku vyrazil. Žádné další šance se v dalších minutách již neurodily a tak jsme v poločase  zaslouženě vedli.

Druhý poločas začali aktivněji domácí a jejich snaha málem našla brankové podoby v 52. minutě, ale střela domácích skončila jen na tyči Svobodovy branky. Další minuty přinesly vzruch před domácí brankou. To nám nebyla nejprve v 57. minutě uznána branka, aby se v 60. minutě po pěkné akci Lubora Trojánka a nahrávce pod sebe prosadil podruhé v zápase Henzl - 1:3. V 63. minutě jsme vedli akci pro změnu po pravé straně, ale tentokrát se domácí Popelka vyznamenal a střelu Sodomky vyrazil na roh. Další šance  po hlavičce Sodomky a střele Švomy již zůstaly nevyužity a jelikož se domácí ve zbytku zápasu na nic nezmohli, vezeme ze Strání třetí venkovní výhru v řadě!

Žďárské fotbalisty nyní čeká domácí utkání, když v neděli 28. dubna přivítáme na Bouchalkách - FK Nové Sady. Utkání začíná v 10.15 hodin.