Zápas s Kouty rozhodlo Béčko v závěru!

V neděli 14. října jsme v domácím prostředí zvládli velmi náročné utkání s Kouty a po jednogólové výhře nám patří druhé místo v tabulce.

Žďár n.S. B – Kouty 1:0(0:0)

Branka: 87.Sláma L.

Sestava: Svoboda – Sláma B.,Machatka,Šindelka(60.Havlík),Peňáz T. – Peňáz Z.,Musil,Švoma,Janů(89.Růžička F.) – Vokoun(75.Sláma L.),Lukáš(70.Pátek)

V neděli jsme hostili na Bouchalkách Kouty, mužstvo které sestoupilo z krajského přeboru. Utkání ztěžoval silný vítr, v první půli jsme hráli proti němu. Od začátku se hrál kombinační fotbal, kdy v prvních patnácti minutách jsme měli jasnou převahu a kopali několik rohových kopů, ze kterých jsme ale nic nevytěžili. Po té se hra vyrovnala a hrozit začali i hosté. Jejich největší šance přišla ve 27.minutě, kdy po nedorozumění ve středu hřiště, šel hostující útočník sám na naši bránu. V jasné šanci však nedokázal překonat vyběhnuvšího Svobodu a zakončil vedle naší branky. Šance soupeře nás probrala a znovu jsme se začali tlačit před jeho bránu. V největší šanci první půle jsme byli po té, kdy míč výborně nadvakrát vybojoval Švoma, jeho přihrávku před prázdnou bránu však nikdo nedokázal zužitkovat. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle jsme nastoupili po větru a na naší hře to bylo znát. Po celou druhou půli jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy vstřelíme gól. Bohužel nás srážely nepřesné finální přihrávky a nedostatek střelby. Soupeře jsme sice jasně přehrávali, ale bez efektu. Když už to vypadalo na dělbu bodů, tak v 87.minutě uvolnil skvělou přihrávkou Havlík, Libora Slámu a ten zkušeně prostřelil hostujícího brankáře – 1:0. V 90.minutě měl ještě stoprocentní šanci střídající Růžička, který sám před brankou trefil pouze gólmana. Na skóre se už tak nic nezměnilo a po zásluze jsme si připsali tři body.