FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Záchrana se po prohře v Polné komplikuje

Krajské derby na hřišti Polné divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou nezvládli. Před závěrečným kolem tak pořád bojujeme o záchranu v soutěži.

SLAVOJ POLNÁ – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. 3:1

Vstup do utkání nám nevyšel, už ve 3. minutě totiž po přímočaré akci otebřel skóre domácí Urbánek. Inkasovaný gól nás však nepoložil a už v 7. minutě jsme se radovali z Maškova vyrovnávacího gólu. Poté se hra přece jen usadila. Hráči FC Žďas vsadili na organizovanou defenzivu, s níž měla Polná velké problémy se prosadit. Ani my jsme však z brejkových situací nedokázali překlopit misky vah na naši stranu. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po změně stran se oba týmy snažily strhnout výhru na svoji stranu. Na domácí straně nejvíce hrozil agilní Kavka, ale s jeho příležitostmi si Sobotka dokázal poradi. Ani my jsme nebyli pasivní jenže dobré možnosti Jurnečky, Vopršal a Tomáše Trojánka gólem neskončily. Rozhodnutí tak přišlo v 73. minutě. Domácí Hrdlička využil Bendovu nabídku a bylo to 2:1. O pět minut později se k tyči nekompromisně trefil Urbánek a bylo jasné, že se domů vrátíme bez bodu. O uhájení divizní příslušnosti se tak budeme muset poprat v posledním kole v domácím souboji s Pelhřimovem.

Góly: 3. a 78. Urbánek, 73. Hrdlička. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 232. Poločas: 1:1.
Slavoj Polná: Skočdopole – Haala, Kučera, Čížek, Fadrný – Klíma, David Kavka (56. Hrdlička) – Benda (82. Holub), Daniel Kavka, Urbánek – Válek (65. Tlačbaba).
FC Žďas Žďár: Sobotka – Bureš, Wasserbauer, Štursa, T. Trojánek – Jurnečka (82. Machatka), Sodomka, Mašek, Frieb (77. Russ) – Vopršal, L. Trojánek.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL