Za Slavičína také bez bodu

V hodně slepované sestavě vyrazili fotbalisté FC Žďas Žďár ke středečnímu vloženému 30. kolu moravskoslezské divize D do Slavičína.

SLAVIČÍN - ŽĎÁR N. S. 2:0

Bez Vopršala i Sodomky a s dorostencem Růžičkou v základní sestavě Žďár začal na stadionu Slavičína velice zodpovědně. V první půli měl pouze náznaky šancí, za zmínku stály snad jen nebezpečné střely Lubora Trojánka a Jurnečky. Slavičín měl sice herní převahu, ale do šancí se nedostával. „Podle mého jsme byli směrem dopředu nebezpečnější, ale nedokázali jsme to dotáhnout,“ mrzelo trenéra FC Žďas Jozefa Vanka.

Vstup do druhé půle hostům vyšel, jenže po kontaktu Tomáše Trojánka s útočníkem domácích byl v 57. minutě nařízen přísný pokutový kop. Z něj poslal Slavičín do vedení Školník. O dvě minuty později mohl vyrovnat Musil, ale místo střely zbytečně přihrával. Žďár se dál tlačil dopředu, šest minut před koncem však z hraniční ofsajdové situace rozhodl Kříž.

„Oproti předešlým zápasům šel náš výkon nahoru, kluky musím pochválit. Špatný výkon to z naší strany nebyl, ale byla tam cítit zbrklost, navíc sudí na nás byli daleko přísnější než na domácí,“ trochu se na trojicí rozhodčích hněval Vanko.

Po předehrávce 30. kola jsme tak v tabulce poklesli na 14. místo, na 99 procent jde o příčku sestupovou. Do konce letošního ročníku zbývá ještě pět kol. Závěrečnou šestinu soutěže zahájíme sobotním "pouťovým" okresním derby proti podobně ohroženému nováčkovi z Velké Bíteše. Záchranářský duel začíná na Bouchalkách v sobotu od 17.00. Přijďte prosím všichni podpořit naše borce v nelehké situaci!!

Góly: 57. Školník (PK), 84. Kříž. Rozhodčí: Lysák. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0.
Slavičín: Jelínek - Fojtík, Kocián, Lukaštík, Mezírka – Kalus (83. L. Šebák), Horáček (87. O. Šebák), Žáček (59. Bartoš), Školník - P. Švach, Kříž.
Žďár n. S.: F. Jícha – Bureš, Wasserbauer, Štursa, T. Trojánek – Růžička, Musil (78. Henzl), Mašek, L. Trojánek - Jurnečka, Russ (69. Frieb).

ZDAR, a.s.ZvětšitUMBRO CZECH REPUBLICGremis, s.r.o.Králi.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.Zvětšit