Z Tišnova jsme se vrátili bez bodu!

Druhé kolo moravskoslezské divize D hráčům FC Žďár nad Sázavou na půdě nováčka z Tišnova nevyšlo. Kromě prohry 1:4 jsme ještě pro příští zápas přišli o vyloučeného záložníka Vitáska.

AFK TIŠNOV - FC ŽĎÁR N. S. 4:1

Žďár začal v Tišnově slibně, v 9. minutě zůstal za domácí obranou zapomenutý Pohanka, ale domácí branku těsně minul. Do 20. minuty bylo k vidění vyrovnané utkání, více na míči však byli hráči Tišnova. Ve 27. minutě se z rohu šestnáctky prosadil Bednář a křížnou střelou poslal divizního nováčka do vedení. O dvě minuty později bylo se Žďárem ještě hůř, po rohu se hlavou prosadil Huška. „Podle mého názoru tomu gólu předcházel jasně nedovolený zákrok Hušky, který odhodil jednoho z našich hráčů,“ kritizoval nepozornost sudího trenér Žďáru Jozef Vanko.

Do druhé půle nastoupil hostující tým se snahou výsledek zvrátit a úvod vyzněl pro něj. V 52. minutě mohl snížit Bureš, ale netrefil odkrytou branku. Chvíli na to pěkná střela Vitáska skončila nad brankou. To Tišnov byl mnohem produktivnější, Švancara si po hodině hry zaběhl za hostující obranu a Sodomka z jeho nahrávky zvýšil už na 3:0. O dvě minuty později vykřesal jiskřičku naděje Trojánek, když snížil na 1:3. Jenže za další dvě minuty se musel po druhé žluté kartě poroučet ze hřiště Vitásek a bylo po nadějích. Definitivní podobu výsledku dal v 78. minutě Pospíšil, všechny tři body tak zůstaly na jihu Moravy.

Góly: 27. Bednář, 29. Huška, 63. Sodomka, 78. Pospíšil – 65. Trojánek. Rozhodčí: Kadlec. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (67. Vitásek). Diváci: 530. Poločas: 2:0.
Tišnov: Doležal – Pospíšil, Huška, Žáček, Duda (81. Marvan), Sedlo, Bednář, Bubeníček, Kulda, Sodomka (87. Grůza), Švancara.
FC Žďár n. S.: Konrád – Ločárek (56. Jurnečka), Wasserbauer, Šindelka, Fiala – Bureš, Vitásek, R. Sodomka, Trojánek (81. Mašek) – Pohanka (73. Kunstmüller), Vopršal.