Z Olomouce vezeme bod!

V sobotu 15. září jsme nastoupili v městské části Olomouc - Nové Sady, proti místnímu nováčkovi soutěže a nakonec jsme v závěru zápasu vybojovali důležitý bod.

FK NOVÉ SADY - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  2:2(1:1)

Rozhodčí: Částečka ŽK: 4:1 Diváci: 70  Poločas: 1:1 Branky: 42. vlastní, 84. Škoda16. vlastní, 89. Růžička
FC Žďas Žďár n. S.: Svoboda - Fiala (70.T.Trojánek), Šindelka, Komínek, Růžička ,Vitásek- L.Trojánek, Sodomka, Nedvěd, Švoma - Henzl (76. Kunstmüller),Vopršal

Od první minuty byl na malém hřišti k vidění hlavně bojovný fotbal. Domácí se prezentovali nakopávanými balóny a snažili se využít výškovou převahu, se kterou jsme ze začátku měli problémy. První velkou šanci jsme si ale vytvořili my, když Matěj Vopršal obešel brankáře domácích, ale prázdnou bránu přestřelil. V 16. minutě jsme se už mohli radovat. Lubor Trojánek se na pravé straně krásně uvolnil a jeho přízemní centr si před nabíhajícím Henzlem srazil do brány Krátký – 0:1. Po úvodním gólu se hra vyrovnala a vážnější šance k vidění nebyly. Pět minut před koncem jsme bohužel po závaru v naší šestnáctce nebyli dostatečně důrazní a nechali domácí fotbalisty vyrovnat – 1:1.

Druhý poločas začali domácí aktivně a vytvořili si pár standartních situací, které jsme však bez problému přečkali. Od 60. minuty jsme už diktovali tempo hry my a přišly i velké šance. Po závaru ve vápně trefil břevno Vitásek, další jeho hlavička po rohu šla jen těsně vedle domácí svatyně. Po Kuntsmüllerově průniku pak chyběly centimetry, abychom dostali míč do brány. Bohužel pro nás přišel pět minut před koncem tvrdý trest, kdy Nové Sady využili jeden z mála brejků ve druhém poločasu a dostali se gólem Škody do vedení – 2:1. Naši fotbalisté se ale nevzdali a v 89. minutě srovnával po rohu z dorážky Růžička – 2:2. Minutu před samotným závěrem jsme ještě měli obrovskou šanci, kdy se dostal za obranu Matěj Vopršal, ale jeho průnik odkopával z brankové čáry domácí obránce.