Z Bystřice jsme dovezli bod!

Zřejmě spravedlivou dělbou bodů skončilo první jarní utkání fotbalistů FC Žďas na půdě okresního rivala z Bystřice nad Pernštejnem.

BYSTŘICE N. P. - FC ŽĎAS ŽĎÁR 1:1

Za soustavného drobného deště, ale především silného větru se odehrála jarní premiéra fotbalistů FC Žďas. Na bystřických Lužánkách jsme v první půli hráli po větru, ale jako velká pomoc se to neukázalo. Bylo vidět, že žádný ze soupeřů nechce udělat chybu, proto v prvním poločase prakticky nebyla k vidění pořádná gólová šance. Utkání předčasně skončilo už ve 20. minutě pro naši zimní posilu Václava Pohanku, který si nepříjemně poranil koleno a musel střídat.

Po změně stran převzali hráči Žďáru iniciativu a výsledkem byla vedoucí branka v síti domácích. Na pěkný centr si naskočil Matěj Vopršal a hlavou poslal FC Žďas do vedení 1:0. Bystřice se však nevzdala a deset minut před koncem se jí podařilo vyrovnat. Centrovaný míč si našel na zadní tyči číhající Marek Svoboda - 1:1. Domácí se dál tlačili do ofenzivy, ale další gól již značně prochladlí diváci neviděli.

"Hráli jsme doma, takže jsme spíše dva body ztratili. Každý získaný bod je sice dobrý, ale my jsme chtěli všechny tři. V první půli nám proti silnému větru vázla kombinace, po změně stran už to bylo lepší. Konečná remíza byla zřejmě spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti," řekl po utkání kouč Bystřice Martin Maša.

"Ven se jezdí pro bod, ten máme, ale domnívám se, že jsme si zasloužili víc. Měli jsme to dobře rozehrané, ale úplně naivně jsme si nechali vstřelit vyrovnávací branku," nebyl po zápase úplně spokojený nový trenér FC Žďas Jozef Vanko.

Góly: 80. M: Svoboda - 68. Vopršal. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0.
Bystřice: F. Svoboda - Sklenář, Šponar, Mezník, Vařejka - Adamec (74. Čech), Padrtka, M. Svoboda, Zbytovský, Malý - Žila.
FC Žďas: Jícha - Bureš, Machatka, Wasserbauer, Štursa - L. Trojánek, Nedvěd, Pohanka (21. Russ, 90. Musil), Sodomka (86. T. Trojánek), Jurnečka - Vopršal.