Výborný úspěch na mezinárodním turnaji! - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Výborný úspěch na mezinárodním turnaji!

Mladší žáci FC Žďár n. S. na mezinárodním turnaji ve Velké Bíteši.

Mladší žáci FC Žďár nad Sázavou se představili ve vynikajícím světle na mezinárodním turnaji, který se o školních podzimních prázdninách uskutečnil ve Velké Bíteši.

Mladší žáci FC Žďár nad Sázavou se zúčastnili ve dnech 26. a 27. října výborně obsazeného mezinárodního turnaje ve Velké Bíteši za účasti šestnácti celků. Ve velké konkurenci našich ligových celků, zde dále startovaly celky z Německa, Rakouska a Slovenska. Hrálo se na půlku hřiště 7+1 v základní skupině zápas 25. minut v play off druhý den 30. minut. Po vynikajících výkonech jsme nakonec obsadili krásné čtvrté místo, když hlavně skalp nejlepšího celku republiky a vítěze poháru Ondrášovky Zbrojovky Brno se nerodí každý den.

ZÁKLADNÍ SKUPINA A

FC ŽĎÁR – Pelhřimov 4:1

Úvodní utkání jsme nezačali nejlépe a prohrávali o branku. V dalším průběhu zápasu nám vycházela koncovka a zápas jsme otočili.
Branky: Seknička 2, Vaněk, Polívka.

FC ŽĎÁR – V. Meziříčí 3:1

Od začátku utkání jsme byli lepší a jen horší zakončení nás obralo o výraznější vítězství. Soupeř snížil v poslední vteřině z penalty.
Branky: Seknička 2, Polívka.

FC ŽĎÁR – Frýdek-Místek 0:3

Vedoucí celek žákovské ligy sever nás měl jako první vážněji prověřit. Hráči Frýdku byli hodně fyzicky vyspělí a hned z prvního útoku vedli. My jsme mohli záhy vyrovnat, ale šanci nedali. Poté se hrálo vyrovnané utkání, které rozhodl soupeř v posledních třech minutách.

FC ŽĎÁR – Chemnitz 1:1

V utkání proti německému celku jsme vypadali už hodně unaveně a po zbytečném faulu se ujal soupeř vedení brankou z penalty. V dalším průběhu zápasu jsme dokázali vyrovnat Šikulou a zápas tak skončil nerozhodně. Soupeř byl v tomto zápase opět hodně silový a důrazný.
Branka: Šikula.

FC ŽĎÁR – Bohemians Praha 1905 2:2

Proti pražanům se nám povedlo výborně vstoupit do utkání a vedli jsme vždy o branku. Soupeř, ale dvakrát vyrovnal. V dalším průběhu se hrálo před oběma brankami a klokani byli hodně důrazní v osobních soubojích. Kluci však bojovností zápas dotáhli do nerozhodného stavu.
Branky: Holec 2.

FC ŽĎÁR – Zbrojovka Brno B 3:2

Zápas, ve kterém šlo o postup jsme se předháněli v nasazení a bojovnosti. Na vedlejším hřišti na těžkém terénu jsme využili několika šancí a vedli jsme 3:0. Zbrojovka byla ale hodně technická a výborná na míči a během minuty snížila tři minuty před koncem na rozdíl jedné branky. V hektickém závěru se již skóre neměnilo, a tak jsme mohli slavit postup.
Branky: Hlaváč, Stoček, Čejka.

FC ŽĎÁR – V. Bíteš 0:0

Poslední zápas dne již byl hrán na hranici vyčerpání. My jsme nakonec mohli slavit výhru, ale po pěkné akci Koutníka, přestřelil Holec ze dvou kroků prázdnou branku.

Hodnocení trenéra: Za první den musím kluky jen a jen chválit. Hráli výborně a hlavně v zápase proti Zbrojovce zde nechali úplně všechno.

VYŘAZOVACÍ ČÁST

Zajímavostí bylo, že všechny týmy z naší skupiny porazili ve čtvrtfinále týmy ze skupiny B.

Čtvrtfinále:
FC ŽĎÁR – Zbrojovka Brno 0:0, 2:1 na penalty

Do utkání jsme vstoupili s odhodláním potrápit velkého favorita, který ve skupině B všechny týmy porazil rozdílem třídy. Od začátku byl viděn vynikající fotbal s velkým nasazením a naši hráči byli hodně nebezpečný před brankou soupeře. Jednu takovou akci po akci Sekničky zakončoval do prázdné branky Holec, ale dle mínění rozhodčího byl v ofsajdu. Naše důrazná obrana v čele s vynikajícím Vokounem v brance odolala všem pokusům Zbrojovky a tak následoval penaltový rozstřel. V něm nejprve Pelikán vyrovnal, ve druhé sérii nedali oba soupeři, když na naší straně to byl Seknička. Rozhodla tak poslední série, nejprve Vokoun chytil penaltu a Vavřínek senzačně rozhodl.

Semifinále:
FC ŽĎÁR – Chemitz 0:4

Utkání se Zbrojovkou nás stálo hodně sil a německý soupeř nás zaskočil hned v úvodu velkou aktivitou. Tu přetavil ve tři branky a v 10. minutě bylo po zápase. Zbylých dvacet minut jsme se zvedli, ale nakonec ještě jednou inkasovali.

O 3. místo
FC ŽĎÁR – Bohemians Praha 1905 1:2

V utkání o bronz jsme začali opět velmi špatně a klokani mohli vstřelit nejméně tři branky do naší rozhozené obrany. V desáté minutě opět z penalty a v patnácté minutě jsme inkasovali a zdálo se, že je rozhodnuto. Polívka ale stačil v 18. minutě snížit a sám mohl i vyrovnat, ale v samostatném úniku nedokázal po kličce na brankáře zasunout míč do jeho prázdné branky. Zápas tak skončil naší těsnou prohrou.