Vstup do soutěže naší U19 nevyšel

Úvodní zápas na domácím hřišti starší dorostenci Žďáru nad Sázavou nezvládli. Domácí inkasovali hned čtyřikrát a nemohli tak pomýšlet na vítězství.

FC ŽĎÁR N. S. U19 – FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ U19 2:4

V prvním domácím utkání přivítala naše U19 Velké Meziříčí, které nastoupilo se čtyřmi mladšími dorostenci v základní sestavě. V první půli byli naši hráči více u míče, ale jejich snahy vždy skončili před pokutovým územím. Domácím chyběla větší kvalita ve finálové fázi, a tak hostující brankář neměl moc práce. Ve 39. minutě unikl domácí obraně Zedník, ale jeho zakončení vyrazil Látera na roh. Bohužel se hostující Sysel při rohu uvolnil a poslal Velké Meziříčí do vedení. Do poločasu se hostům podařilo zvýšit vedení, kdy po centru zboku zakončoval Zedník do prázdné brány. Na začátku druhé půle se po individuálních chybách v obraně dostal k míči Doležal a zvýšil už na 3:0. Naši hráči se dostávali více do šancí, ale vyložené příležitosti nedokázali proměnit. V 62. minutě výborným zákrokem zlikvidoval šanci Zedníka brankář Látera. V 68. minutě se po závaru v domácím vápně prosadil Doležal, když dokázal na několikrát dorazit balón do sítě. V 77. minutě po faulu na Ryse proměnil pokutový kop Růžička. V 82. minutě se po nahrávce Henzla prosadil Blažíček. Bohužel šlo pouze o korigování výsledku, a tak utkání skončilo konečným výsledkem 2:4.

Góly: 77. Růžička (pen.), 82. Blažíček – 40. Sysel, 45. Zedník, 51. a 69. Doležal.
Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:2. Diváci: 62. Poločas: 0:2.
FC Žďár U19: Látera – Pešek (76. Blažíček), Pátek, Srnský, Lukáš – Sláma (62. Rys), Růžička, Švoma, Potocký (49. Kulhánek) – Henzl, Vokoun.

Hodnocení trenéra: První domácí utkání jsme výsledkově ani herně nezvládli. Od začátku jsme ztráceli v osobních soubojích a herně se nám vůbec nedařilo. Řekl bych, že nám dost ublížila umělá tráva, na které nám dost vázla kombinace a bylo hodně ztrát. Neomlouvá to ale naše individuální chyby, ze kterých padly všechny branky hostů. Dneska rozhodla kvalita v koncovce, přestože jsme byli celý zápas více na míči, tak jsme nedokázali proměnit žádnou z tutovek, po kterých jsme se mohli ještě dostat do zápasu.

Hodnocení hráče (Stanislav Švoma): Ze hry jsme měli víc než Velmez, avšak jsme si nedokázali lépe počít v koncovce a golmana jsme za první půli ani pořádně neprověřili. Našich velkých chyb dokázal soupeř využít a zbytek utkání už zvládl pohlídat.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit