Vitásek: Byl to zápas o jednom gólu!

Čestmír Vitásek (u míče) při utkání se Šumperkem.

Mladý záložník FC Žďár Čestmír Vitásek byl v sobotním domácím utkání proti Šumperku skutečným motorem naší sestavy a byl po zásluze zvolen nejlepším hráčem utkání. O své pocity ze zisku dalších tří bodů se podělil pro náš web.

Čestmíre, v sobotu jste si připsali další domácí tři body za nejtěsnější výhru 1:0 nad Šumperkem. Jak náročný to byl zápas?
Určitě hodně těžký, protože Šumperk k nám přijel vyloženě bránit, od prvních minut se zatáhli, těžko jsme se dostávali do jejich šestnáctky. Naštěstí jsme si pomohli standardkou, z níž padl jediný gól zápasu. O poločase jsme si právě toto říkali, že by na ně mohla nějaká standardní situace platit. Tušili jsme, že to zřejmě bude o jednom jediném gólu, což jsme si také o půli říkali.

Hrálo se za deště na těžkém terénu, jak moc to utkání ovlivnilo?
Mně osobně takový terén vyhovuje, ale připadalo mi, že kolikrát nám ten terén vadil. Naše kombinace nebyla úplně nejlepší, občas nám to vázlo.

Trenér Vanko Tě označil za našeho nejlepšího hráče utkání, hrálo se Ti tedy dobře?
Jak jsem již říkal, na takovém terénu se mi hraje dobře. Na druhou stranu mám raději, když hrajeme s papírově těžším protivníkem, který chce hrát fotbal. To nebyl případ Šumperku, protože ten si přijel ubránit remízu.

V tabulce se stále držíme v její špici, na dostřel vedoucího Tišnova. To je hodně příjemný pohled, že?
Určitě ano, zatím je to velice dobré, předsezonní očekávání, myslím, rozhodně naplňujeme, můžeme být zatím spokojeni.

V sobotu dorazí na Bouchalky nováček ze Strání. Předpokládám, že se svými spoluhráči neberete nic jiného, než tři body?
Doma bereme pokaždé jen tři body! Soupeře ze Strání jsme zatím ještě neprobírali, ale rozhodně na to ve čtvrtek a v pátek dojde. Trenér nám určitě řekne, co by na ně mohlo platit.