Velká Bíteš vyhrála, Vrchovina remizovala

Také třetí únorový víkend probíhaly přípravy divizních mančaftů.

PELHŘIMOV – LEDEČ N. S. 3:0

Pelhřimov splnil roli favorita, nedostatky v jeho hře ale byly stále znatelné. „Můžeme být spokojeni s výsledkem a částěčně i s některými momenty ve hře, ale je tam řada nedostatků. Rozdíl tří by měl být vidět více,“ uvedl k zápasu trenér Pelhřimova Martin Moravec.
Góly: D. Poul, Vacek, Bartoška. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Zavadil – Chadim, Pícha, Vacek, Homolka – V. Poul, Horký – Mazač, D. Poul, Bartoň – Sládok. Střídali: Bartoška, Ryšavý, Kmoch, Hanousek.

SPARTA BRNO – V. BÍTEŠ 1:4

V první půli si hosté těžce zvykali na jiný odskok umělé trávy v Brně. Po změně stran se však jejich vyšší kvalita projevila. „Domácí hráli velice důrazně, kdežto my jsme k tomu v první půli přistoupili jako k přátelskému zápasu. Po změně stran už jsme ale byli jasně lepší, navíc hráči Sparty Brno po hodině hry odešli fyzicky,“ sdělil trenér Velké Bíteše Jaroslav Kubec.
Góly V. Bíteše: Šimončič 2, Cícha, Pohl. Poločas: 1:0. V. Bíteš: Pokorný – Kopáček, Kerber, Střecha, Ivančík – Máca, Nekuda, Chlup, Šimončič – Cícha, Pohl. Střídali: Antoš, Mucha, Mrňa.

KOLÍN – SLAVOJ POLNÁ 5:2

Hosté začali špatně a dostali se do dvoubrankové ztráty. „Oni  byli v první půlce lepší,“ uznal kouč Slavoje Michal Lovětínský. „Ale ve druhé jsme hru i skóre vyrovnali,“ těšilo trenéra. Do konce zápasu se bojovalo o vítěznou branku, a Kolín byl v tomto směru úspěšnější. Polná totiž v závěru totálně zkolabovala. „Doplatili jsme na nekoncentrovanost. Dostali jsme tři góly během dvou minut, a to znehodnotilo ten solidní výkon, to mě mrzí,“ dodává Lovětínský.
Góly Polné: Fadrný, Benda. Poločas 2:0. Slavoj Polná: Skočdopole – Fadrný, Čížek, Kučera, Haala – David Kavka, Zábrodský – Urbánek, Daniel Kavka, Benda – Válek. Střídali: Klíma, Kubec, Holub.

VYSOKÉ MÝTO – VRCHOVINA 1:1

Cennou remízu s kvalitním soupeřem usilujícím o postup do ČFL uhráli fotbalisté Vrchoviny. „Byla to hodně dobrá prověrka, protože Vysoké Mýto patří ke špičce divize C. Domácí byli fotbalovější a měli i více šancí, ale ve druhé půli jsme se jim dokázali vyrovnat. S naším výkonem jsem byl spokojený,“ přiznal lodivod Vrchoviny Richard Zeman.
Gól Vrchoviny: 72. M. Skalník. Poločas: 1:0. Vrchovina: P. Šmída – Chalupa, Burian, Vícha, K. Skalník – Ošmera, Žák, Wolker, Poul – M. Skalník, Michal. Střídali: Kovář, Bača, P. Šmída.