Vedoucí Jihlavu jsme potrápili!

Divizní fotbalový podzim jsme ukončili v neděli 3. listopadu na hřišti vedoucí rezervy Jihlavy. Po dobrém výkonu nám jen těsně utekl bodový zisk z tohoto derby zápasu.

VYSOČINA JIHLAVA B - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  3:2 (2:2)

​​​​​​Rozhodčí: Polák ŽK: 2:2 ČK: 0:0 Diváci: 100  Poločas: 2:2 Branky: 11. Kurtalić, 19. Vedral, 64. Sargsyan – 6. Štursa, 43. Šindelka
FC Žďas Žďár n. S.: Tomáš Jícha - T. Trojánek(57.Vokoun), Vitásek, Šindelka, Štursa - Frieb, Švoma(81.Janů),Kunstmüller,Sodomka - L.Trojánek, Henzl(85.T.Peňáz).

Do zápasu vstoupili hosté výborně a již v 6. minutě se po rohovém kopu trefil Štursa - 0:1. Netrvalo dlouho a domácí favorit se prosadil v 11. minutě, kdy vyrovnal Kurtalič - 1:1. Domácí byli nadále při chuti a v 18. minutě je dostal do vedení Vedral - 2:1. Hosté se ale pokoušeli o vyrovnání, ale šance Henzla šla těsně vedle.Ve 28. minutě stejně dopadla šance Sodomky, po individuální akci Kunstmüllera. Další střela Henzla v 30. minutě mířila z dobré pozice vysoko nad. Až v 43.minutě hosté zaslouženě vyrovnali, když Šindelka přehodil brankáře - 2:2. Tak také skončil poločas.

Ve druhém poločase si oba celky připravily jen minimum šancí. Hosté zahrozili v 59. minutě, kdy Sodomka v dobré pozici ještě hledal spoluhráče, ale domácí obrana odvrátila hrozící nebezpečí.Tři body domácím tak  přinesl v 64. minutě závar po centru Svobody a hlavičkovém prodloužení Vedrala, po němž míč dopravil do sítě Sargsyan. Jihlavský divizní lídr si tak připsal do tabulky důležité tři body. Žďárský tým přezimuje na desáté pozici.