Ve Strání jsme prohráli dobře rozehraný zápas!

V sobotu 28. dubna jsme zajížděli na hřiště čtrnáctého Strání, které potřebuje každý bod na záchranu divizní soutěže. Po našem zaslouženém vedení nás soupeř zaskočil a ve druhém poločase otočil zápas ve svůj prospěch.

FC STRÁNÍ – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.   3:1 (1:1)

Zápas začal mnoho nepřesnostmi na obou stranách a hra se odehrávala mezi šestnáctkami.  V 8. minutě se ke střele za vápnem dostal Komínek, ale jeho slabá střela jen zahřála domácího brankáře. V 11. minutě se po levé straně probíjel Vopršal, ale na poslední chvíli  ho zastavila obrana domácích a byl z toho jen rohový kop. Ve 27. minutě se do šance dostali také domácí, ale Konrád byl na místě a nadvakrát zasáhl. Ve 41. minutě vybojoval míč na levé straně Vopršal, předložil ho jak na zlatém podnose Burešovi, který již měl lehkou úlohu dopravit míč do prázdné branky - 0:1. Bohužel v poslední minutě první půle domácí házeli dlouhý aut, ten propadl naším vápnem až k Copkovi, který vstřelil branku do šatny - 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a vytěžili jsme několik standardek a rohů, které ale k brance nevedli. V 55. minutě jsme kopali další roh, ale po zaváhání na hranici vápna přišel brejk zakončený druhou brankou Copka - 2:1. V 66. minutě mohli domácí navýšit skóre, když šel sám útočník Strání na Konráda, ale jeho střelu do tyče dorážel druhý útočník do branky z ofsajdového postavení, proto branka platit nemohla. V 81. minutě se prokličkoval do nadějné pozice Trojánek, ale domácí obrana jeho střelecký pokus zblokovala na roh. To domácí si se svojí šancí v 84. minutě poradili na jedničku, když se odražený míč po standardce odrazil na vápno k úplně volnému a nehlídanému Obiechinovi, který uzavřel skóre zápasu na - 3:1.

Gól FC Žďas: 41. Bureš Rozhodčí: Kaloč ŽK: 3:2 Diváci: 242  Poločas: 1:1.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Šindelka(73. T.Peňáz), Štursa, Komínek, Fiala -  Bureš, Vitásek(80. Janů), Trojánek, Nedvěd, Kunstmuller(86. Musil) - Vopršal.

Hodnocení trenéra Petra Nedvěda:

Dnešní utkání rozhodl jeden hráč domácích. Ačkoli jsme o jeho kvalitách i hře věděli, přesto jsme ho neuhlídali. Domácí si za svůj přístup a bojovnost,  na rozdíl od nás, vyhrát zasloužili. Po výhrách v prvních třech kolech si někteří naši hráči myslí, že každý soupeř se posadí na zadek a porazí se sám. Nasazení a bojovnost jsou základním předpokladem úspěchu a pokud půlka mužstva si chce hrát tak, aby se moc neunavili,  nejsme schopni porazit nikoho. Jenom hubou se žádný soupeř neporazí. Po první facce v Šumperku jsme dostali druhou ve Strání a doufám, že už někteří hráči konečně spadnou z hrušky dolů a začnou plnit na hřišti to co mají.

Příští mistrovský zápas sehrajeme v domácím prostředí s Velkou Bíteší, utkání začíná ve středu 2. května v 17.00 hodin.