Ve druhé půli jsme si otevřeli proti Ivančicím střelnici!

Třetí přípravný zápas v domácím prostředí odehráli fotbalisté FC Žďas Žďár. Na umělé trávě byl jejich soupeřem tým jihomoravského krajského přeboru FC Ivančice. Domácí tým navázal na čtrnáct dní staré vítězství v Jihlavě a svého soupeře porazil rozdílem třídy. Brankově se žďárští prosadili hlavně po změně stran.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. – FC IVANČICE  6:1 (2:1)

Zápas za opravdu zimních podmínek zahájili lépe hosté, kteří využili zaváhání domácí obrany a ve 3. minutě šli do vedení – 0:1. Domácí měli po obdržené brance velkou územní převahu, ale vytvořené šance nevedly ke kýženému brankovému vyjádření. Domácí hrozili hlavně z centrů a standartních situací, které ale hostující obrana se štěstím odvracela. Ve 26. minutě se po rohovém kopu málem prosadil Štursa,  ale přestřelil. V 38. minutě se po faulu na hranici velkého vápna  kopal přímý volný kop. K míči se postavil Vopršal a střelou přes zeď vyrovnal  – 1:1. Domácí se nadále tlačili před branku Ivančic a v 38. minutě poslal míč po centru ze strany do sítě hostí Vitásek – 2:1. Hosté mohli vyrovnat chvilku před přestávkou, ale Konrád nadvakrát výborně zasáhl proti hostujícímu útočníkovi, který se před ním ocitl zcela osamocen.

Do druhé půle vlétli domácí jako velká voda a v 50. minutě využil centr ze strany Sodomka  – 3:1. V 54. minutě rozebrali domácí hostující obranu a po střele do břevna dorazil míč do sítě Frieb – 4:1. V 58. minutě již to bylo o tři branky. Štursa poslal krásný míč za obranu, na který si naběhl Vitásek a po hokejovém blafáku svým druhým gólem v zápase zvýšil již na – 5:1. V následujících minutách byli hosté zralí na ručník a domácí se asi ve čtyřech případech objevili  tváří v tvář hostujícímu brankáři, ale míč do brány nedostali. To se povedlo až Trojánkovi, který v 73. minutě po pěkném míči za obranu, využil chybu ivančického brankáře a poslal míč do branky hostí pošesté – 6:1. Závěr zápasu se nesl ve stejném duchu, kdy bezzubí hosté, kteří celou druhou půli rezignovali na hru dopředu, jen se štěstím neinkasovali další branky.

Góly FC Žďas: 38. a 58. Vitásek, 34. Vopršal, 50. Sodomka, 54. Frieb, 73. Trojánek Rozhodčí: Jar. Beneš ŽK: 0:0. Diváci: 40. Poločas: 2:1.

FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Komínek (46.Frieb), Štursa, Peňáz T., Fiala (60. Peňáz Z.) -Kunstmuller(63.Vopršal), Vitásek, Nedvěd(72.Musil) - Sodomka, Vopršal(46.Trojánek), Bureš (55.Komínek)

Hodnocení trenéra:

Petr Nedvěd (FC Žďár) -  Výsledek je pěkný a pro soupeře ještě docela přijatelný. Hra byla po celé utkání v naší režii, ačkoli šel soupeř do vedení již ve 3.min po rychle rozehrané standartce. Pak jsme převzali iniciativu a skórovali bohužel až po čtyřech stoprocentních tutovkách. Soupeř vystřelil na bránu v první půlce jenom 2x a ve druhé ani jednou. Ve druhé půli jsme ještě zvýšili tlak a od stavu 3:1 soupeř odpadl a po několika dalších i nevyužitých šancích skončilo utkání jednoznačně. Dnes jsme byli na hřišti dominantní a měli několik velmi pěkných akcí a kombinací. Soupeř nám to ovšem velmi ulehčil. Chtěl bych kluky pochválit, že po celé utkání zůstali aktivní a měli chuť do fotbalu.

Příští přípravný zápas na domácí umělé trávě budou moci všichni fotbalový příznivci navštívit v sobotu 3. března, kdy bude od 14.00 hodin soupeřem FC Žďas Žďár, druhý celek krajského přeboru Vysočina  – A.F.C. Humpolec.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit