Vanko: Zůstaňme nohama na zemi

Jozef Vanko

Trenér divizních fotbalistů Žďáru nad Sázavou Jozef Vanko byl samozřejmě spokojený s tím, jak jeho svěřenci v neděli osmi góly vyprovodili Třebíč, ale zároveň nepodléhal zbytečnému a předčasnému uspokojení.

"Celý týden jsme se na zápas pečlivě připravovali. Samozřejmě jsme nemohli nevnímat to, co se kolem Třebíče dělo a mluvilo v průběhu léta. Možná o to byla naše úloha o fous těžší. Do utkání jsme však vstoupili přesně tak, jak jsme si řekli, to jest disciplinovaně, odhodlaně, s agresivitou i nasazením, které nám v průběhu jara tolikrá chyběly. Rychle jsme vedli 2:0, ale utkání tím ještě nebylo rozhodnuté. Jakmile jsme na chvíli polevili, hosté se okamžitě dokázali dostat do nebezpečné příležitosti. Dalšími dvěma góly jsme však jejich odpor definitivně zlomili.

O poločasové pauze jsem hráče důrazně upozorňoval na to, že chci, abychom zápas vzadu uhráli na nulu. Ačkoliv bylo o výsledku předčasně rozhodnuto, považuji to za důležité směrem k utkáním, které nás ještě čekají. Ve druhém poločase jsme pak přidali další čtyři branky a dokráčeli k vysoké výhře 8:0. Pro Třebíč je konečný výsledek krutý, mají nyní v kádru hodně mladých hráčů, kterým chybí zkušenosti, svoji kvalitu však rozhodně mají. Velkou radost mi udělalo i to, že se do utkání zapojili všichni tři dlouhodobí marodi. Venca Pohanka dva góly dal, další připravil, pro naši hru je jeho přínos obrovský. V průběhu druhé půle naskočil Robin Kunstmüller, který se do toho postupně dostává a pár minut odehrál také Honza Nedvěd."

Ve středu přineseme krátký rozhovor s novou posilou Žďáru Čestmírem Vitáskem, naším nejlepším hráčem zápasu proti HFK Třebíč!

Fotogalerii z vítězného utkání proti Třebíči, včetně několika gólových momentů, si můžete prohlédnout ZDE !