FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Vanko: Ztratili jsme dva body!

Jozef Vanko, trenér FC Žďár n. S.

Relativně spokojený s naším výkonem, ale mírně zklamaný ze zisku pouze jednoho bodu. Tak hodnotil páteční nerozhodný výsledek 1:1 v 11. kole moravskoslezské divize D na hřišti Blanska trenér FC Žďár Jozef Vanko.

„Do Blanska jsme jeli s vědomím toho, že soupeř není úplně v pohodě a ani jeho umístění neodpovídá tomu, že v létě spadl z třetí ligy. My jsme dosud venku nedokázali naplno bodovat, proto jsme tomu také upravili rozestavení základní sestavy, na hrotu byl pouze Vopršal,“ nastínil předzápasovou taktiku kormidelník Žďáru

„V první půli jsme byli více na míči, ale domácí hráči, hlavně Trtílek, neustále hrozili. Cílem bylo zkusit dát co nejdříve gól, ale hlavně neinkasovat. Bohužel se nám nepodařilo jedno ani druhé,“ mrzelo Jozefa Vanka.

„Do druhé poloviny utkání jsem kluky nabádal k rychlejší kombinaci a většímu tlačení do koncovky. Věřil jsem, že se naše kvalita prokáže a dokážeme do otočit. Hodně nám pomohl příchod Vaška Pohanky, který výrazně pozvedl naši ofenzivu. Dokázali jsme vyrovnat, chtěli jsme utkání vyhrát, ale to se bohužel nepodařilo. V závěru nám ale rozhodčí upřel pokutový kop po zákroku na Vopršala,“ tvrdí trenér FC Žďár, podle něhož jsme v Blansku dva body ztratili.

„Celý zápas se nesl v bojovném duchu, kde domácí, zejména ve druhé půli, se po našem vyrovnání rvali i o ten bod. Dva body jsme ztratili, ale klukům jsem po zápase poděkoval, byl to vedle utkání na Vrchovině náš nejlepší venkovní výkon. Předvedli jsme kombinační hru, ale naše koncovka a kvalitní výkon gólmana Záleského byly proti tomu, abychom si odvezli všechny tři body. Myslím si ale, že je to dobrý odraz před domácím soubojem s Rosicemi, protože z remízy byli hráči zklamaní. Po malinké herní krizi, kterou nás postihla, jsme se snad vrátili na správnou herní vlnu,“ dodal Jozef Vanko.

Do sestavy kola, kterou pravidelně sestavují redaktoři Deníku, se tentokrát dostal střelec naší jediné branky Matěj Vopršal!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL