FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Vanko: V Tišnově jsme to jako tým nezvládli!

Jozef Vanko, trenér FC Žďár

Nedělní porážku 1:4 v Tišnově, v rámci druhého kola moravskoslezské divize D, hodnotil pro klubový web trenér FC Žďár nad Sázavou Jozef Vanko.

"Do dalšího utkání jsme vstupovali s vědomím toho, že v kádru Tišnova je řada zkušených hráčů, které doplňují talentovaní mladíci, mající za sebou zkušenost ze Zbrojovky Brno. Do zápasu jsme vstoupili dobře, škoda jen, že Vašek Pohanka svoji šanci z úvodu neproměnil. To domácí byli mnohem produktivnější a svoji první šanci proměnili. Bohužel pro nás vstřelili za další dvě minuty druhý gól, což zpětně pokládám za jeden z klíčových momentů zápasu. Druhý gól však padl po předchozím jasném faulu na našeho hráče, čehož si sudí zřejmě nevšiml. Rozhodčí vůbec nebyl ozdobou utkání, dělal spoustu nepřesností na obě strany a celkově nervóznímu zápasu, kde se to hemžilo ostrými zákroky a provokacemi, moc nepřispěl. V žádném případě však nechci říci, že ovlivnil výsledek zápasu, to určitě ne," zdůraznil Jozef Vanko, který o poločasové přestávce své ovečky nabádal k větší aktivitě, zrychlení hry a k častější koncovce.

"Také do druhého dějství jsme vstoupili dobře, jenže Bureš i Vitásek své dobré příležitosti také nevyužili. Soupeř nás tak potřetí potrestal, na což jsme však za chvíli reagovali brankou Trojánka a pořád se s tím zápasem dalo něco dělat. Nesmírně přísná červená karta pro Vitáska, především první žlutá, tyto plány definitivně zhatila. I v deseti jsme se snažili o presink, ale v horkém počasí to byl příliš obtížný úkol. Gól na 4:1 v naší síti tak celý zápas definitině rozhodl," řekl trenér Žďáru, který současně přiznal, že stejně jako hráči, ani on utkání úplně nezvládli.

"Ačkoliv jsme se na to připravovali, nezvládli jsme to, včetně mě. I já jsem se nechal až příliš unést tím, co se na hřišti dělo, což bylo špatně. I z takových zápasů se však musíme umět poučit a připravit se na další zápas s Bzencem. Budeme oslabeni o Česťu Vitáska, ale musíme se s tím poradit. Opět to bude velmi obtížné, protože také Bzenec má ve svém středu několik ex-ligových hráčů," dodal trenér FC Žďár Jozef Vanko.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL