FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Vanko: Jasným cílem je záchrana divize!

Přinášíme rozhovor s novým trenérem FC Žďas Jozefem Vankem, který vyšel v Deníku ve čtvrtek 16. března.

Žďár nad Sázavou – Je definitivně zpět. Kormidla u fotbalistů Žďáru se ujal Jozef Vanko. Zkušený trenér se vrací po čtyřech letech a znovu bude pomáhat se záchranou. Tentokrát divize. „V MSFL to bylo snazší z toho pohledu, že nás soupeři předem odepsali. To se tentokrát nestane,“ varuje nástupce Vladimíra Hekerleho, který nečekaně skončil v minulém týdnu.

S čím se na lavičku A-týmu vracíte?
Prvotním úkolem je samozřejmě záchrana. Zatím se rozkoukávám, ale někteří hráči z doby mého minulého působení tady jsou pořád a s dalšími jsem se setkal u mládeže, ať už tady, nebo v Jihlavě.

Přebíráte dobře připravené mužstvo?
Měl jsem možnost vidět poslední dva přípravné zápasy, ten poslední sice na videu, ale mám z nich velmi dobrý pocit. Stejně tak jako z prvního společného tréninku. Času je málo, hned v sobotu nás čeká důležitý zápas v Bystřici.

Dva vaši předchůdci Karel Fencl s Vladimírem Hekerlem skončili trochu nečekaně, čím si to vysvětlujete?
U týmu jsem nebyl, nevím, co se zlomilo nebo nezlomilo. Jak už jsem říkal, můj prvotní dojem z atmosféry v kabině je pozitivní. Znám tam dost kluků a myslím, že máme stejný pohled na fotbal.

Dá se současný tým srovnat s tím z roku 2013?
Tehdy byla jiná situace. Měl jsem k dispozici širší kádr a během jara jsme měli hodně štěstí, které možná trochu pramenilo i z toho, že nás soupeři předem odepsali. To se tentokrát nestane. Divize je podstatně vyrovnanější.

Bylo složité rozhodování nabídku přijmout?
Nebudu zastírat, že mi fotbal chyběl. Změnil jsem zaměstnání a musel se trochu rozkoukat. Teď už jsem v situaci, kdy ty časové možnosti mám.

Mužstvo o víkendu vedl Radim Chmelíček, bude vaším asistentem, nebo šlo jen o záskok?
Radim se vrátí do pozice sportovního manažera, mým asistentem zůstává Michal Nepejchal, na tom se nic měnit nebude.

Kdo je Jozef Vanko?

Narodil se 16. března 1964 Nových Zámcích (Slovensko).
S fotbalem začínal v Novém Mestě nad Váhom, v dospělé kategorii pak působil v jižních Čechách, zejména v divizním Táboře.
Tam také odstartoval svou trenérskou kariéru a přes mládež se propracoval až k prvnímu diviznímu týmu. Je také zakladatelem sportovních tříd v Táboře.
Přes pět let působil v Jihlavě jako asistent u mládežnických výběrů. Tři roky byl masérem u reprezentačního ročníku 91 a 92.
Žďárský A-tým poprvé převzal během podzimu 2012 a následující jaro ho pomohl zachránit ve třetí lize. Pak ze zdravotních důvodů skončil a věnoval se mládeži.

Ondrej Dudáš, Deník

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL