Vanko: Byli jsme dostatečně produktivní!

Jozef Vanko, trenér FC Žďár n. S.

Vyjma dvacetiminutového úseku z prvního poločasu mohl být trenér FC Žďár Jozef Vanko s výsledkem (6:0) i s výkonem svých oveček v domácím duelu proti Strání spokojený.

"Všichni jsme dobře viděli, že počasí je podobné jako před týdnem proti Šumperku, tedy nic jednoduchého... Proto jsem po hráčích chtěl, abychom neopakovali nervy z minulého týdne a utkání co nejdříve rozhodli. Brzy jsme šli do vedení, ale pak jako bychom vypadli z tempa. Zkušený ex-ligista Valenta v dresu Strání se snažil dlouhými balony za obranu vysílat své spoluhráče, na to jsme ale byli připraveni. Dvacet minut bylo Strání více na míči, dostávalo nás pod tlak, ale do vyložené šance se prakticky nedostali. My jsme ale v době jejich tlaku zničehonic zvýšili na 2:0, což nás před půlí uklidnilo," těšila zvýšená produktivita jeho svěřenců kouče FC Žďár Jozefa Vanka.

"O přestávce jsem hráče nabádal k tomu, abychom do druhé půle vstoupili aktivně, což se povedlo na jedničku. Rychle jsme přidali další dva góly a pak už to byla pouze otázka výše konečného skóre. Kromě oněch dvaceti minut první půle jsme utkání jasně kontrolovali. Pro soupeře je to zřejmě krutý výsledek, ale byli jsme tentokrát nesmírně produktivní. Ten výsledek je super pozvánka na derby do Ždírce následující neděli, kam, věřím, přijde více lidí než bylo v sobotu na Bouchalkách. Je to škoda, mrzí mě, že takové utkání nevidělo více lidí, ale svoji negativní roli v sobotu sehrálo extrémně nepříznivé počasí," uvědomoval si kormidelník FC Žďár.

Výborného výkonu hráčů FC Žďár si samozřejmě nemohli nevšimnout ani reportéři Deníku a do ideální sestavy 8. kola zařadili hned dva borce černobílých barev - obránce Patrika Fialu a záložníka Čestmíra Vitáska. Právě s mladým obráncem FC Žďár přinese náš web v tomto týdnu krátký rozhovor!