V Uničově jsme vysoko prohráli!

V sobotu 2. března jsme zavítali k dalšímu přípravnému zápasu na hřiště třetiligového Uničova. Zápas nakonec skončil vysokou výhrou domácích.

SK UNIČOV -  FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 6:1  (3:0)

Branka: 55. L. Trojánek

Sestava: Sáblík – Komínek, Šindelka, Trojánek T. – Sodomka, Nedvěd, Vitásek, Kuntsmuller, Fiala – Kovář, Trojánek L.

Střídali: Švoma, Henzl, Frieb, Vokoun

K dalšímu přípravnému utkání jsme zajížděli na umělou trávu vítěze MSFL z roku 2016/2017 a stabilního účastníka, který působí ve třetí lize od roku 1986, kde nevynechal ještě žádný ročník.

Od první minuty byla kvalita Uničova znatelná a domácí fotbalisté se snažili o držení balónu. Naši muži se na úzkém hřišti snažili rozbourávat rozehrávku soupeře od jejich vápna, a tak se náš třetiligový protivník jen těžko dokázal prokombinovat před Sáblíkovu branku. Po úvodní dvacetiminutovce a několika závarech domácích, kdy nás podržel výbornými zákroky Sáblík jsme se osmělili také my a Kuntsmullerův průnik do vápna domácí odkopávali na poslední chvíli do zámezí. První gól přišel po půl hodině hry, kdy se po našem nedůrazu ve středu hřiště dostal po kolmici za obranu k míči Jeřábek, obhodil si vyběhnuvšího Sáblíka a otevřel skóre utkání. Lekci z produktivity nám Uničov udělil do poločasové pauzy ještě dvakrát, kdy nám domácí hráči ukázali, jak se trestají individuální chyby v MSFL. Poločas tedy skončil 3:0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hráli s domácími vyrovnanou partii. Po deseti minutách vyslal Nedvěd kolmicí Lubora Trojánka, který postupoval sám na bránu a střelou na přední tyč snížil na 3:1. Po chvíli měli naši fotbalisté další příležitosti, ale střela Fialy skončila jen na tyči a Švoma v dobré příležitosti na malém vápně míč netrefil. To bylo z naší strany bohužel vše a domácí nás ke konci zápasu pořádně přitlačili a ukázali svoji sílu. Dalšími třemi góly nám zasadili tvrdý direkt a žďárští fotbalisté si musí na první výhru v novém roce ještě počkat.

Žďárské fotbalisty nyní čeká generálka na první jarní divizní start v sobotu 9. března, kdy na umělé trávě ve Žďáře přivítáme vedoucí celek Jihomoravského krajského přeboru FC Boskovice. Utkání začíná v 13.00 hodin.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit