V Šumperku jsme vysoko prohráli!

V neděli 22. dubna jsme zavítali na šlágr 22. divizního kola do Šumperku. Zde nás třetí celek tabulky připravil o jarní neporazitelnost, když po změně stran během pěti minut třikrát skóroval!

FK ŠUMPERK – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.   4:1 (1:0)

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, když se v 11. minutě po standardní situaci při níž sehrálo možná velkou roli sluníčko, které svítilo proti naší brance hlavou prosadil Jan Nimrichtr - 1:0. Poté jsme si vytvořili dvě šance. Nejprve Matěj Vopršal z malého vápna mířil hlavou nad bránu. V další šanci se objevil také Kunstmüller, ale také se neprosadil. Úvodní půle skončila nepříjemným zraněním domácího kapitána Španihela, který odnesl zranění zlomenou nohou.

Rozhodující fáze zápasu přišla v úvodu druhého poločasu, kdy se domácí trefili třikrát během pěti minut. V 54. minutě nechala naše obrana po autovém vhazování volného Rozsívala a ten se sám před Konrádem nemýlil - 2:0. Po dalším autu se o dvě minuty později trefil přízemní střelou Nimrichtr, který se trefil podruhé v zápase - 3:0. V 58. minutě dostal dlouhý míč za obranu Muzikant, který v ofsajdovém postavení udělal Konrádovi kličku a zvýšil již na 4:0. My už jsme jen v 75. minutě zkorigovali výsledek po střele Trojánka - 4:1.

Gól FC Žďas: 75. Trojánek Rozhodčí: Přikryl ŽK: 2:2 Diváci: 250  Poločas: 1:0.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Šindelka, Peňáz T., Komínek, Fiala -  Bureš(80.Růžička), Sodomka(65. Lukáš), Trojánek, Nedvěd, Kunstmuller(70. Henzl) - Vopršal.

Hodnocení trenéra Petra Nedvěda:

Dnes jsme bohužel absolutně selhali při bránění standartek. První tři góly jsme z nich dostali, ačkoli z toho byly dva auty. Dostat během 4 minut 3 góly je katastrofa. Opakujicí se chyby při přechodu do útoku nás stojí zbytečné síly a pokud se k tomu přidají i hrubé chyby bránění standartek, tak to nemohlo jinak dopadnout. Musíme s tím něco udělat.

Příští mistrovský zápas zajíždíme do Strání, utkání začíná v sobotu 28. dubna v 16.00 hodin.