V Rosicích skončila naše vítězná série!

Čtyřzápasovou šňůru vítězných zápasů přerušily v sobotu 26. května našemu Áčku Rosice, hlavně díky lepší koncovce v prvním poločase.

SLOVAN ROSICE – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.  5:1(4:0)

Utkání pro nás nezačalo dobře a již po sedmdesáti vteřinách dostal míč za obranu domácí David Pazourek a obhodil na vápně vyběhnuvšího Konráda - 1:0.  V 6. minutě přišel další domácí nákop za obranu, kdy využil nedorozumění naší obrany Tomáš Selingr a pohodlně zakončil do prázdné branky - 2:0. V dalším průběhu zápasu jsme se snažili o korekci výsledku, ale v koncovce jsme nebyli úspěšný. Tak přišla 35. minuta a náš faul ve velkém čtverci, po němž se pískala penalta. Tu domácí Malata zkušeně proměnil a domácí vedli - 3:0. Kalich hořkosti jsme dopili do dna ve 41. minutě, kdy další balón za obranu využil po lobu do naší prázdné branky David Pazourek - 4:0.

Začátek druhé půle se odehrával mezi vápny a oba týmy hrozily převážně ze standardek. Jednu takovou využili domácí v 61. minutě, když Černý našel na malém vápně úplně nehlídaného Drbala, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 5:0. V 71. minutě jsme se dočkali čestného úspěchu také my, když Trojánek našel před brankou Vopršala, který pohodlně skóroval - 5:1. Posledních dvacet minut se poté odehrávalo spíše na polovině domácích, ale bez našeho úspěšného zakončení. Z Rosic si tak odvážíme po čtyřech výhrách v řadě vysokou porážku o čtyři branky.

Góly FC Žďas: 71.Vopršal  Rozhodčí: Kolář ŽK: 2:3  Diváci: 210  Poločas: 4:0.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Peňáz T., Fiala, Štursa -  Bureš (63. Musil), Vitásek, Janů, Trojánek, Sodomka, Nedvěd  - Vopršal.

Ve středu 30. května závítáme na dohrávku do Bzence, utkání začíná v 17.00 hodin. Příští mistrovský zápas v domácím prostředí přivítáme tým Tasovic, utkání začíná v sobotu 2. června v 17.00 hodin.