V nervózním zápase byly šťastnější Živanice

Druhý přípravný zápas na jarní sezónu odehráli fotbalisté FC Žďár na domácí umělé trávě tentokrát s vedoucím týmem Divize C – TJ Sokol Živanice.  Nervózní utkání  nakonec rozhodli hosté v závěru zápasu a zvítězili 2:1.

FC ŽĎÁR N. S. – TJ SOKOL ŽIVANICE  1:2 (1:1)

Domácí vstoupili lépe do utkání a ve 3. minutě se po rohu prosadil Vitásek - 1:0. Hosté se nemohli dostat do hry i díky velmi aktivní hře domácích, kteří napadali již rozehru soupeře. V 18. minutě nebyl hostům uznán gól pro postavení mimo hru. To neplatilo ve 22. minutě, kdy domácí obránci nezachytili náběh soupeře po dlouhém odkopu a Kakrda již neměl problém skórovat do prázdné branky - 1:1. Ve 32. minutě přišel tvrdší zákrok domácího hráče z boku do soupeře ve snaze zabránit mu v odkopu míče. Po tomto zákroku se tři hráči z obou stran dostali do konfliktu a pro zchlazení hlav museli být trenéry vystřídáni.Konec poločasu se již proto dohrával většinou jen ve středu hřiště.

Druhý poločas začal velkou šancí Živanic, kdy na hostujícího útočníka vyzrál tváří v tvář výborným zákrokem domácí brankář Konrád. Pak převzali aktivitu domácí, ale v několika šancích nedokázali dopravit míč do soupeřovi branky. Nedáš - dostaneš platilo i tentokrát, kdy ve druhém poločase navštívili hosté po ojedinělé akci blízkost domácí svatyně a z trestného kopu Polákem zvýšili po zaváhaní Konráda na konečných - 1:2.

Hodnocení trenérů:

Petr Nedvěd: (FC Žďár) - Utkání rozhodla produktivita v zakončení. Myslím, že šancí jsme měli více než soupeř, ale ten byl efektivnější než my. Prohra mne vzhledem k průběhu mrzí. Dnes jsme ale podali určitě kvalitní výkon, bohužel bez finálního zakončení.

Petr Doležal: (Živanice) – Myslím si, že to bylo hodně tvrdé utkání.Zápasu by nakonec spíše slušela remíza, domácí byli v utkání možná i lepší.

Góly: 3. Vitásek - 22. Kakrda, 79. Polák Rozhodčí: Landsman Diváci: 50. Poločas: 1:1.

FC Žďár n. S.: 1.pol.: Konrád - Sláma, Peňáz T., Štursa, Fiala-Sodomka, Vitásek, Nedvěd - Frieb, Vopršal, Trojánek 2.pol.: Konrád - Komínek, Machatka, Štursa, Peňáz Z.-Musil, Vitásek, Sodomka-Havlík, Vopršal, Trojánek

Příští týden sehrajeme jediné přípravné utkání na hřišti soupeře a to v Jihlavě s místní juniorkou. Začátek utkání je v sobotu 10. února od 11.00 hodin.

Příští přípravný zápas na domácí umělé trávě budou moci všichni fotbalový příznivci navštívit v sobotu 17. února, kdy bude od 14.00 hodin soupeřem FC Žďár druhý celek divize C – SK Vysoké Mýto.