V Lanžhotě přišla vysoká porážka!

V neděli 19. května jsme cestovali do Lanžhota, kde jsme podlehli o čtyři branky domácímu šestému celku tabulky.

SOKOL LANŽHOT - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  4:0 (2:0)

Rozhodčí: Hanák  ŽK: 2:4 ČK: 0:0 Diváci: 330  Poločas: 2:0 Branky: 12. a 90. Dovhanyuk, 4. Bartoš, 57.Šenk
FC Žďas Žďár n. S.: Sáblík - Fiala,T.Trojánek, Šindelka, Machatka, - Vitásek, Nedvěd,Kovář, Sodomka - L.Trojánek, Henzl(46.T.Peňáz)

Začátek utkání vyšel lépe domácím a ve 4. minutě se po střele z dvaceti metrů krásně trefil Bartoš - 1:0. Ve 12. minutě se radovali domácí podruhé, když hostující obraně utekl Dovhanyuk a střelou na zadní tyč zvýšil na - 2:0. O chvíli později další střelu domácích vyrazil Sáblík. Ve 21. minutě se hosté dostali do jediné vážné šance v první půli, ale po rozehrané standardce šla střela z blízka těsně vedle. A když svoji šanci nevyužili v 35. minutě ani domácí, šlo se do kabin za domácího dvougólového vedení.

Druhá půle začala opět lépe pro domácí, kteří v 57. minutě zvýšili skóre. Nejprve Sáblík vyrazil střelu domácích, ale na dorážku Šenka již byl krátký - 3:0. V dalším průběhu se hrálo ve středu hřiště bez výrazných šancí. Až závěr zápasu přinesl více vzruchu. V 83. minutě se hosté dostali po hezké kombinaci až k zakončení, ale střelu Kováře směřující do branky vykopl z brankové čáry domácí obránce. Konečnou podobu skóre dali nakonec domácí, kteří zakončili rychlou akci po pravé straně centrem na malé vápno, kde Dovhanyuk placírkou nedal Sáblíkovi šanci - 4:0.

Žďárské fotbalisty nyní čeká domácí utkání, když v sobotu 25. května přivítáme na Bouchalkách - Slovan Rosice. Utkání začíná v 10.15 hodin.