V H.Brodě jsme nakonec rozhodli v závěru!

V pátem kole divize zajížděli naši muži v neděli 2. září ke krajskému derby do Havlíčkova Brodu. V zápase dvou rozdílných poločasů jsme nakonec do tabulky vyválčili tři důležité body.

FC SLOVAN H.BROD - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  3:5(1:4)

Rozhodčí: Marek ŽK: 1:2  Diváci: 160  Poločas: 1:4. Branky: 45+1 Pleva, 59. Vrzal, 75. Veselský(PK) -  13. Štursa, 20. Fiala, 23. Bureš, 37. Švoma, 84. L.Trojánek
FC Žďas Žďár n. S.: Svoboda - Fiala, Růžička, Šindelka, Štursa (83. Komínek), - Bureš, Vitásek, Sodomka, Nedvěd, Švoma(46. Kunstmüller)  - Vopršal (66. L. Trojánek)

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v 5. minutě z pravé strany odcentroval Nedvěd. Jeho nadýchaný centr našel na malém vápně hlavu osamoceného Vopršala. Ten však poslal míč z jasné pozice vedle. V 13. minutě ukázal jak se obdobná situace proměňuje Štursa. Jeho hlavu našel centr Švomy z opačné strany hřiště a žďárští fanoušci se mohli radovat - 0:1. Ve 20. minutě se na hranici vápna opřel do střely Fiala a pro něho netypicky pravou nohou poslal míč za záda bezmocného Zelenky - 0:2. Ve 22. minutě se vyznamenal na druhé straně také brankář Svoboda, který nahradil v tomto zápase Konráda. Střelu domácích z bezprostřední blízkosti vyrazil. Hned z protiútoku jsme ve 23. minutě po centru Fialy zvýšili Burešem již na 0:3. Domácí byli zralý na ručník ve 37. minutě, kdy po kombinaci několika našich hráčů se jako poslední k míči dostal Švoma a s přehledem zakončil pohlednou akci - 0:4. Domácím přeci jen svitla jiskérka naděje v první minutě nastavení. To Svoboda trefil míč směřující za obranu tak nešťastně, že trefil nohy domácího hráče před sebou a Pleva již měl úlohu jednoduchou a trefil prázdnou branku -1:4.

Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně a v 48. minutě vyslal dělovku k pravé tyči Fiala, ale Zelenka vyrazil na roh. To už pomalu přebírali aktivitu domácí a v 59. minutě se dostal do šance Vrzal, ale jeho střela skončila jen rohovým kopem. Ten domácí rozehráli právě na Vrzala a jeho pokus skončil v šibenici - 2:4. Domácí nadále podnikali nebezpečné kontry a jeden z nich skončil pokutovým kopem po našem zbytečném faulu. K míči se postavil v 75. minutě Veselský a poslal Svobodu na druhou stranu - 3:4. Domácím najednou narostla křídla a ze zápasu bylo rázem drama. To nakonec nepřipustil v 85. minutě Lubor Trojánek, který po přihrávce Sodomky postupoval sám na Zelenku a střelou o tyč definitivně rozhodl - 3:5. Zápas bohatý na branky jsme tedy vyhráli a v tabulce nadále držíme třetí pozici.

V příštím mistrovském zápase se představíme v neděli 9.září od 16.00 hodin proti Strání.