V divizní premiéře jsme porazili Velkou Bíteš!

V neděli 5. srpna jsme úspěšně vykročili do nového divizního ročníku, když jsme v domácím prostředí zdolali okresního rivala z Velké Bíteše. Velkou zásluhu na důležitém vítězství mají hlavně pevné nervy a dvě proměněné penalty Matěje Vopršala!

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FC PSB V.BÍTEŠ 3:1(2:1)

Góly FC Žďas: 28. a 83. Vopršal (oba z PK)., 34. Nedvěd  Rozhodčí: Nápravník ŽK: 4:3  Diváci: 280  Poločas: 2:1.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Štursa, Šindelka, Trojánek T., - Vitásek, Bureš (75. Sodomka), Nedvěd, Švoma (79. Lukáš), Trojánek L., - Vopršal (87. Janů).

V prvním divizním kole jsme přivítali v okresním derby Velkou Bíteš a již v 7. minutě jsme se mohli dostat do vedení. Bureš si naběhl na malé vápno na nahrávku, kterou ale do opuštěné branky nezakončil. To hosté si počínali efektivněji. Krásný balón za obranu zpracoval v 10. minutě Tomáš Sodomka a chladnokrevně zakončil vedle padajícího Konráda - 0:1. Na vyrovnání si musela solidní návštěva necelých tří stovek diváků počkat až do 28. minuty. To byl ve vápně poslán k zemi žďárský kanonýr Vopršal a sám proměněnou penaltou vyrovnal stav utkání - 1:1. Žďárský ostrostřelec se poté proměnil do role nahrávače a v 34. minutě našel před brankou Nedvěda, který napoprvé mířil do břevna, aby svoji střelu dorazil hrudí do branky - 2:1. Hosté úplně vypadli z role a za minutu mohl navýšit vedení Bureš, ale jeho střela z voleje šla jen těsně vedle. Další dvě šance Vopršala nejprve zastavil praporek pomezního, a posléze jeho střela minula těsně pravou tyč. Další ránu mohl hostům zasadit znovu aktivní Vopršal. Ten se dostal k špatně vyhozenému míči od brankáře Pelána, ale jeho lob skončil jen na jeho rukavicích. Jednobranková prohra v prvním poločase byla tak pro hosty ještě hodně milosrdná.

Druhý poločas již tolik fotbalové krásy nepřinesl. Hra se odehrávala většinou ve středu pole a ani jeden tým si mnoho šancí nevytvářel. Za zmínku tak stojí jen několik žlutých karet, které na obě strany rozdal rozhodčí Nápravník. Na další zajímavé momenty si tak museli diváci počkat, až do poslední desetiminutovky. Nejprve postupoval sám z levé strany Vopršal, ale jeho střela skončila jen těsně levé tyče Pelánovi branky. Další únik Vopršala z levé strany v 83. minutě skončil naivním faulem hostujícího obránce a rozhodčí Nápravník pískal již podruhé v zápase pokutový kop. Ten si vzal opět na starosti Vopršal a chladnokrevně proměnil - 3:1. Další minuty již žádnou gólovou situaci nenabídly, a tak jsme si po závěrečném hvizdu rozhodčího připsali první tři body do divizní tabulky.