V Bzenci jsme inkasovali půltucet branek!

V dohrávce 18. kola divize se nám na půdě Bzence vůbec nedařilo a odešli jsme vysoko poraženi. Zůstáváme tak nadále na druhé příčce tabulky, se ztrátou devíti bodů na vedoucí Vrchovinu.

SLOVAN BZENEC – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.  6:1(4:1)

Za velkého vedra jsme se v dohrávce 18. divizního kola museli obejít bez Lubora Trojánka. Po počátečním oťukávání se skóre poprvé měnilo v 17. minutě. K přímému volnému kopu se postavil Jan Nedvěd a poslal míč do domácí branky - 0:1. Domácí však rychle odpověděli, když se hned za čtyři minuty prosadil po dlouhém nákopu za hostující obranu Adam Paták a srovnal - 1:1. O osudu utkání rozhodla pasáž v závěru prvního poločasu. Nejprve v 35. minutě poslal Bzenec do vedení David Šmahaj - 2:1. O dvě minuty později se trefil Tomáš Reška - 3:1. Ve 41. minutě se podruhé v zápase trefil kapitán Bzence David Šmahaj a bylo rozhodnuto - 4:1.

Celý druhý poločas jsme byli více na míči, jenže se nám nedařilo ve finální fázi. Skórovali tak znovu jen domácí fotbalisté. V 72. minutě nám zasadil pátou ránu Dominik Pelikán - 5:1. Gólovou tečku za zápasem udělal v 84. minutě svojí druhou trefou v zápase Tomáš Reška a stanovil na konečných 6:1 pro Bzenec.

Gól FC Žďas: 17.Nedvěd  Rozhodčí: Buček ŽK: 3:2  Diváci: 90  Poločas: 4:1.
FC Žďas Žďár n. S.: Sobotka - Peňáz T., Fiala (67. Musil), Štursa -  Komínek, Bureš (63. Musil), Vitásek, Janů (46. Henzl), Sodomka, Nedvěd  - Vopršal (85. Peňáz Z.).

Příští mistrovský zápas v domácím prostředí přivítáme tým Tasovic, utkání začíná v sobotu 2. června v 17.00 hodin.