V Blansku se dalo vyhrát, nyní nás čeká zápas pravdy, říká Lubor Trojánek

Lubor Trojánek, záložník FC Žďár n. S.

Záložník FC Žďár Lubor Trojánek nastoupil v pátečním duelu na stadionu Blanska na pro něj netypickém postu ve středu zálohy. Vedl si však velmi zdatně a trenér Jozef Vanko jej označil za našeho nejlepšího hráče.

Lubore, trenér Vanko po remíze 1:1 v Blansku řekl, že jsme tu dva body ztratili. Souhlasíš s jeho hodnocením?
Řekl bych, že ano. První půle z naší strany nebyla nic moc. Měli jsme sice nějaké šance, jenže domácí poměrně brzy dokázali potrestat jednu naši chybu a dostali se do vedení. Po změně stran jsme byli lepším týmem, i díky příchody Veny Pohanky jsme se v ofenzivě zvedli, a také zaslouženě vyrovnali. Měli jsme pak ještě větší tlak a bylo tu na výhru, ale některé situace jsme bohužel nevyřešili dobře.

V závěru zápasu došlo v pokutovém území Blanska ke sporné situaci, kdy jsme se po střetu Matěje Vopršala s jedním z domácích obránců dožadovali pokutového kopu. Jak jsi celou situaci viděl?
Viděl jsem ji celkem dobře a podle mého se to dalo klidně pískat. Ale hráli jsme venku a na půdě soupeře se holt takové zákroky příliš často nepískají.

Ty jsi nastoupil na ne úplně typickém postu ve středu zálohy. Jak jsi se na netradičním místě líbilo?
V první půli jsme hráli systémem 4-2-3-1 a já jsem hrál uprostřed, nad dvěma defenzivními záložníky. V prvním poločase se nám celkově nedařilo, proto to ani z mé strany nebylo úplně ono. Ve druhé půli jsem hrál uprostřed s Česťou Vitáskem a bylo to mnohem lepší, což bylo ale způsobené i tím, že Vena udržel míče a sklepávaval nám je pod sebe.

V neděli dorazí na Bouchalky nepříjemné Rosice, zřejmě nás, resp. vás, nečeká nic jednoduchého?
Myslím si, že to bude hodně těžký zápas. Rosice jsem viděl, jsou výborní jak směrem dopředu, tak také dozadu, každou chybu dokážou okamžitě potrestat.

Bude tedy klíčem k úspěchu to, abychom se vyvarovali jakéhokoliv zbytečného zaváhání?
Přesně tak, protože v kádru Rosic jsou hráče se zkušenostmi ze Zbrojovky, ale prakticky z celého Brna. Dokážou trestat úplně všechno, bude to hodně těžké. Je to pro nás takový zápas pravdy, zda opravdu patříme do špičky tabulky. Pokud jej zvládneme, tak na podzim můžeme skončit do třetího místa, což by bylo super.

Do konce první poloviny ročníku zbývá pět kol, aktuálně máte na svém kontě 21 bodů. Dali jste si do konce podzimu nějaký bodový cíl či plán?
Určitě chceme uhrát co nejvíce bodů, ale konkrétní číslo v kabině nepadlo. Zvládnout bychom chtěli oba domácí zápasy. V Třebíči a ve Velké Bíteši bychom měli bodovat, takže okolo třiceti bodů by to, doufám, mělo být.