V Blansku jsme těsně prohráli!

Vedoucí celek divize Blansko měl výborný nástup do utkání a v 6. minutě si vytvořil dvoubrankový náskok. Ten po našem snížení nakonec udržel a dovedl zápas do tříbodového vítězství.

FK BLANSKO - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 2:1 (2:1)

Rozhodčí: Vojáček  ŽK: 2:1 ČK: 0:0 Diváci: 300  Poločas: 2:1 Branky: 3.(PK) a 6.Bednář - 42. Henzl
FC Žďas Žďár n. S.: Sáblík - T.Peňáz,T.Trojánek, Štursa, Komínek - Vitásek, Nedvěd ,Švoma(84.Blažíček), L.Trojánek - Henzl,Vokoun

Utkání proti vedoucímu celku tabulky nezačalo pro nás dobře a po ruce ve velkém čtverci se pískala ve 3. minutě penalta, kterou David Bednář bezpečně proměnil - 1:0. V 6. minutě již to bylo o dvě branky, když na konci rychlé kombinační akce stál opět David Bednář - 2:0. V 10. minutě to byli opět domácí, kdy po centru z pravé strany Bednář našel na malém vápně Jakubova, ten ale přestřelil branku Sáblíka. V 15. minutě se dostal k míči Henzl, který postupoval na brankáře Doležala, ale jeho střela z velkého vápna skončila těsně nad brankou. Další minuty se odehrávaly mezi vápny a za povšimnutí stála snad jen střela Švomy z dvaceti metrů, která protáhla Doležala. Snaha našich fotbalistů na snížení skóre nakonec dospěla do zdárného konce ve 42. minutě, kdy se míč dostal po několika odrazech k Henzlovi, který dorazil míč do sítě - 2:1.

Druhý poločas se čekalo dlouho na větší příležitost. V 57. minutě jsme rozehráli rychlý roh a Lubor Trojánek se ocitl sám na levé straně velkého vápna, ale jeho střela minula branku. V dalším průběhu se hra odehrávala spíše ve středu pole. Až v 70. minutě se dostal sám před brankáře Nedvěd, ale jeho první střelu Doležal vyrazil a  druhý pokus z dorážky skončil na tyči. Poslední slovo v zápase měli domácí v 80. minutě, ale po rohovém kopu trefil Sedlo jen břevno a jelikož další snaha žďárských o vyrovnání vyzněla naprázdno, připsali si domácí těsnou jednobrankovou výhru.

Žďárské fotbalisty nyní čeká domácí utkání, když ve středu 8. května přivítáme na Bouchalkách - FC Dosta Bystrc. Utkání začíná v 10.15 hodin.