U9 ve Skutči bramborová - U9 + U8 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U9 ve Skutči bramborová

Zvětšit

Mladší přípravka FC Žďár U9 odjela v sobotu 3. února do Skutče, kde jí jen těsně uniklo medailové umístění.

Hodnocení trenéra:

V sobotu 3.února, jsme se účastnili velmi kvalitně obsazeného halového turnaje ve Skutči za účasti devíti mužstev - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou, MFK Chrudim, FC Hradec Králové, TJ Svitavy, TJ Lanškroun, FK Pardubice, FC SLOVAN Havlíčkův Brod, TJ Sokol Libchavy, SPARTAK Kutná Hora. Turnaj se hrál ve dvou skupinách s následnými zápasy PLAY OFF. V zahajovacím zápase celého turnaje, jsme se nejdříve utkali s MFK Chrudim a přes počáteční ospalost z brzkého ranního vstávání jsme nakonec vyhráli 3:1. V druhém zápase ve skupině jsme hráli s TJ Lanškroun a v pohodě utkání dovedli k vítězství 4:0. Ve třetím utkání narazil náš tým na FC Hradec Králové, na obou týmech bylo vidět, že jsme se na sebe navzájem připravovali a týmy si uvědomují důležitost utkání vzhledem k vývoji ve skupině a případnému postupu do vyřazovacích bojů, utkání se hrálo ve vysokém tempu, se spoustou šancí na obou stranách, ale důležitost utkání svazovala střelce a výsledkem byla zasloužená remíza 1:1. Před posledním zápasem ve skupině proti Svitavám měli, již oba dva týmy jistotu postupu do vyřazovacích bojů a k utkání přistoupili s lehkostí, kdy se hrál fotbal nahoru a dolu s konečným výsledkem 2:4. Naše prohra v posledním zápase rozhodla o nasazení do PLAY OFF z druhého místa a přisoudilo nám "derby" se Slovanem Havlíčkův Brod. 

Semifinálový zápas proti Slovanu Havlíčkův Brod a možnost zahrát si o titul, vybičovala naše hráče k maximálnímu výkonu, kdy si kluci sáhli na dno svých sil a odehráli nejlepší zápas celého turnaje, který se líbil i divákům. Bohužel štěstěna se k nám otočila zády a přes několik tyček a břeven, jsme nakonec prohráli 2:1, ale hráči mohli odejít se vztyčenou hlavou a za potlesku tribun po sympatickém výkonu.

V zápase o třetí místo, jsme narazili na TJ Svitavy s odhodláním se poprat aspoň o bronzovou medaili a vrátit soupeři letošní prohry na turnajích. Kluci sebrali poslední zbytky sil, které jim zůstaly, ale bohužel nám sport ukázal, jak umí být hezký a zároveň krutý. Když už se všichni chystali na penaltový rozstřel obdrželi jsme dvě vteřiny před koncem gól, který rozhodl o naší prohře 2:3 a umístění na nepopulární bramborové čtvrté příčce.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu hráčů bylo 4.místo maximum možného a kluci to "odehráli" na krev. Při ranním těžkém skládání sestavy na poslední chvíli, patří poděkování všem, kteří se turnaje účastnili a dobře reprezentovali klub. Sympatický výkon, byl kladně hodnocen a kluci si vysloužili pozvání na další halový turnaj, jako sparingpartneři pro FK Mladá Boleslav a Sigma Olomouc v měsíci březnu 2018, což bude pro ně zasloužená odměna a možnost poměřit své dovednosti s ligovými týmy.

Výsledky:

Zápasy ve skupině

FC  Žďár n.Sáz. - MFK Chrudim 3:1

FC  Žďár n.Sáz. - TJ Lanškroun 4:0

FC  Žďár n.Sáz. - FC Hradec Králové 1:1

FC  Žďár n.Sáz. - TJ Svitavy 2:4

Semifinále

FC Žďár n.Sáz. - FC SLOVAN Havlíčkův Brod 1:2

Zápas o 3.místo

FC  ŽĎAS Žďár n.Sáz. - TJ Svitavy 2:3

Branky:

Sedlák 8, Prokůpek 2, Odvárka  2, Toman 1

Sestava:

Irovský, Staněk A., Odvárka, Krejčí, Sedlák, Toman, Krajíc, Prokůpek

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL